Чернігівська міськрада не заборонятиме нещепленим дітям відвідувати школи, дитсадки і гуртки, — Ломако

Чернігівська міськрада не заборонятиме нещепленим дітям відвідувати школи, дитсадки і гуртки, — Ломако

Чернігівська міськрада не заборонятиме нещепленим дітям відвідувати школи, дитсадки і гуртки, — Ломако
. ФОТО: Getty Images

Чернігівська міська рада не заборонятиме відвідування закладів освіти нещепленим дітям.

Про це в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако 12 вересня на нараді у міській раді.

"Ви придумали постанову, не ображаєтеся, але вона повністю ідіотська, і ми цим займатися не будемо. Ми не проти щеплення, але не треба за рахунок дітей, за рахунок освіти вирішувати питання, які треба вирішувати зовсім в інший спосіб".

Ломако також сказав, що через ковід та повномаштабну війну діти і так тривалий час на дистанційному навчанні. А минулого року онлайн навчалося більш ніж половина учнів Чернігова.

"Працюйте інформаційно, працюйте з батьками індивідуально, працюйте через медицину. Але придумати, відсторонити дітей від школи через те, що провалено у вас процес вакцинації – це абсолютна дурість. І зараз ви хочете наступного тижня, щоб хтось їх не допустив на уроки через відсутність вакцинації. І таким чином вони залишаться вдома, вони будуть онлайн навчатися. Притому вони будуть ходити в кінотеатри, ходити в торгові центри, спілкуватися з однолітками. Ми ніяких проблем цим не вирішимо, але ми зупинимо навчальний процес і піднімемо суспільне невдоволення. Відчепіться від дітей, ми цим займатися не будемо", — сказав Ломако.

Заступник гендиректора обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Артем Ярошенко повідомив на нараді, що Чернігівська область займає останнє місце серед областей з наздоганяючої кампанія по щепленнях від кору -13,1% щодо плану.

"Місто Чернігів, тут взагалі ситуація трошки незрозуміла, поки що розбираємося щодо виконання плану. З 2200 щеплень виконало 270 щеплень станом на вчора на вечір. Тобто, самі розумієте, трошки більше ніж 10% щеплень", — повідомив Ярошенко.

Також Артем Ярошенко наголосив, що інформаційна кампанія проводиться.

"І якщо буде десь виявлений випадок на кір в будь-якій школі, то ця школа закриється мінімум на 45 днів".

Нагадаємо, 7 вересня, головний державний санітарний лікар Чернігівської області Олександр Чепурний підписав постанову, в якій йдеться, що дітям, які не отримали щеплення згідно з календарем, не дозволять очно відвідувати заклади освіти в Чернігівській області. Це стосується шкіл, садочків та гуртків. Сімейні лікарі не видаватимуть невакцинованим дітям довідки, а без них у закладах освіти не допускатимуть до очних занять.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок