Відновлення Ягідного на Чернігівщині: перші 16 будинків відбудують за 21 мільйон гривень

Відновлення Ягідного на Чернігівщині: перші 16 будинків відбудують за 21 мільйон гривень

Відновлення Ягідного на Чернігівщині: перші 16 будинків відбудують за 21 мільйон гривень
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Перші 16 будинків у селі Ягідне Іванівської громади, що на Чернігівщині, відбудують за 21 мільйон гривень. Орієнтовно роботи мають початися у листопаді.

Цю інформацію Суспільному повідомила фахівець Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області Аліна Коломієць.

Згідно з інформацією на майданчику держзакупівель Prozorro, мова йде про 12 будинків на вулиці Дружби (по чотири будинки на суму 5,9 мільйона гривень, 4,9 мільйона гривень і 4,4 мільйона гривень відповідно) та чотири будинки на вулиці Лісовій (на майже шість мільйонів гривень).

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області провела відповідні тендери на їх капітальний ремонт і реставрацію. Переможцями на виконання робіт стали чернігівське багатопрофільне приватне підприємство "Фірма «Номінал»", яке ремонтуватиме 12 будинків, та київське ТОВ "Україно-європейська фірма «Діамант»", яке займеться ремонтом решти чотирьох будинків.

Окрім того, оголосили тендер на капітальний ремонт ще 10 будинків на вулиці Космонавтів та 10 на вулиці Яблуневій. Очікувана вартість таких робіт 22,3 мільйона гривень.

Відновлення Ягідного на Чернігівщині: перші 16 будинків відбудують за 21 мільйон гривень
Село Ягідне на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, 12 червня на Чернігівщині представили концепцію відбудови села Ягідне, яка передбачає чотири етапи відновлення:

  • Відновлення житла людей входить до першого етапу, який є найбільшим. У планах — ремонт 117 будинків (заміна покрівлі, вікон та вхідних дверей, утеплення). Це житлові будинки з упорядкованими документами, тож їхня фінальна кількість може бути більшою, повідомляли в ОВА.
  • На другому етапі проводитимуть повну реконструкцію вулиць, а вже на третьому та четвертому — будівництво музею та громадської будівлі з облаштуванням місцевого парку.

Ягідне — одне із шести населених пунктів у п’яти областях України, де впродовж 2023 –2025 років Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури реалізовуватиме експериментальний проєкт з комплексного відновлення.

Як планують відновити Ягідне пропонуємо переглянути репортаж:

В селі Ягідне у березні 2022 року російські окупанти примусово, як живий щит, протягом 28 днів тримали у підвалі школи 366 людей. Тоді від задухи померли 11 людей, переважно похилого віку.

Як людей катували й вбивали дивіться у нашому репортажі із села Ягідне:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок