Солістка гурту Onuka Ната Жижченко заграла на пластикових копіях інструментів, які у свій час створив її дідусь чернігівський майстер Олександр Шльончик. Пластикову окарину, жоломигу та тріскачки надрукували на 3D-принтері представники мобільної майстерні цифрового виробництва "Толокар". До процесу долучили й учнів чернігівських шкіл.
Олександр Шльончик виготовляв всі ці музичні інструменти з дерева. 15 років тому майстер помер. На один виріб він міг витрачати до восьми місяців, розповіла онука музиканта. Ці ж 3D-принтер надрукував за чотири години.
"Якби дідусь це побачив, він би просто офігів. Ну, іншого слова немає. Я думаю, що він просто був би в шоці, що можна отак от відзняти всі показники, і диво-машина просто це віддрукує", — поділилася враженнями Ната Жижченко.
Ідея створити пластикові музичні інструменти виникла у лідера мобільної майстерні цифрового виробництва “Толокар” Костянтина Леоненка.
"«Толокар» — це мобільні майстерні цифрового виробництва. Ми подорожуємо Україною та навчаємо людей працювати з такими інструментами. Ми сприяємо місцевим ініціативам, підсилюємо місцеві ініціативи, яким такі інструменти можуть бути корисні, доречні".
Для того, щоб зробити пластикові інструменти, залучили учнів Олександра Шльончика.
"Тобто ця окарина – це цифрова копія дерев'яної окарини, яка була виготовлена Олександром Шльончиком. Скопіювати просто форму – це десь тільки відсотків 50 роботи над тим, щоб окарина звучала, як окарина і щоб на ній можна було грати. Тобто ми продовжуємо зараз співпрацю з Олександром Бешеном, це останній учень Шльончика. Наша мета така, щоб таку окарину можна було друкувати у школах, у бібліотеках, будь-де", — каже Костянтин Леоненко.
На інструментах пробували грати та виготовляли власні деталі на 3D-принтері чернігівські школярі.
"Мабуть, це дуже цікаво пограти на таких інструментах, я звикла до дерев'яних, але я б хотіла грати на скрипці, яка була б зроблена в Чернігові, а не в іншій місцевості", — розповіла учениця шостого класу Влада.
Ната Жижченко говорить, тепер такі пластикові інструменти буде використовувати на своїх концертах.
"Я не очікувала, що пластик може так звучати. Оця тріскачка, вона взагалі звучить, мені здається, із пластику ще краще, ніж із дерева. Тому що взагалі, що таке тріскачка, це як емулятор купи аплодисментів. Ну, було заплановано, скажімо так. І мені здається, що він звучить абсолютно не гірше, як дерево. Це прекрасно, що ця ініціатива є, що вона спрацювала. Я думаю, що це дійсно тільки початок. Мені вдвічі приємно, що цей початок знову ж таки в Чернігові, тому що це колиска музичної інструментальної справи".
Детальніше — дивіться у сюжеті:
Читайте також
Проєкт "ONUKA. Душа народу" отримав відзнаку на міжнародному фестивалі
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.