Авіаудар російських СУ-35 по селу Печенюги на Чернігівщині: місцеві розповіли як це відбулося

Авіаудар російських СУ-35 по селу Печенюги на Чернігівщині: місцеві розповіли як це відбулося

Авіаудар російських СУ-35 по селу Печенюги на Чернігівщині: місцеві розповіли як це відбулося
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Пошкоджені будинки, школа, згорілі сараї та понівечені автомобілі — це результат авіаудару двох російських винищувачів СУ-35, які 4 квітня скинули дві керовані авіабомби на село Печенюги, Новгород-Сіверського району. Журналісти Суспільного поспілкувались з очевидцями бомбардування, які розповіли про його наслідки.

Одна з авіабомб впала на подвір’я будинку в центрі села, де зрівняла з землею господарську будівлю. У сусідньому будинку — в момент удару був чоловік. Він перебуває у лікарні, в стані середньої важкості. Тут постраждалий жив з двома племінниками.

Олександр
Олександр. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Дядько мій постраждав. Був тут поруч. Уламками його посікло. Я був на роботі", — каже племінник постраждалого Олександр.

Будинок місцевої жительки Наталії розташований навпроти. Вона бачила, як впали дві бомби. Одна поруч з будинком, інша — за селом. О пів на шосту вечора вона працювала на городі й почула гул над головою.

Наталія
Наталія. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Стою, в небо дивлюся, і воно таке чорнесеньке і так, моментально сюди на город. Я отак присіла. І воно як бахнуло. Я очі відкриваю – все у чорному диму. На мене щось падає. Я чую наступна полетіла далі й впала там на болоті, де у нас корів пасуть", — розповідає Наталія.

Будинок її родини один з найбільш пошкоджених. Нещодавно там зробили ремонт. Каже, чоловік на роботі, й ще не бачив руйнувань.

Один із пошкоджених будинків у селі Печенюги
Один із пошкоджених будинків у селі Печенюги. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Приїде сьогодні (5 квітня, — ред.), може скло як-небудь повставляємо. Його сестра приїде, поприбираємо, хоч трохи".

Інша місцева жителька Марія живе через будинок від місця падіння бомби. В момент авіаудару вона годувала дітей. Одному три роки, іншому — півтора.

Марія
Марія. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Ми чудом вижили, бо не були в хаті – нас би склом побило. І не у дворі — там летіло все довкола: шифер, скло, — теж би побило. Ми були між двома глухими стінами, і тому нас не зачепило", — говорить Марія.

Родина Коленченків – сусіди Марії. Микола чув політ авіабомби, але думав, що то вибухнула машина. Його ж дружина була вдома.

Світлана Коленченко
Світлана Коленченко. ФОТО: Суспільне Чернігів
"У хаті була, на дивані сиділа. Скло летіло прямо на мене, сипалось з вікна. Перелякалась. Босоніж вийшла, почала гасити – хата і сарай горіли. Тут — дітей треба рятувати, а тут — хата горить", — каже Світлана.

Загалом у селі від вибухів пошкоджені до двадцяти будинків, а будівлі школи повилітали вікна.

Вибиті вікна у місцевій школі
Вибиті вікна у місцевій школі. ФОТО: Суспільне Чернігів

"95 вікон різного розміру, частково фасад – метрів 100 квадратних", — зазначив директор школи В'ячеслав Лемешко.

За словами військового експерта Михайла Жирохова, бомбардування росіянами української території керованими авіабомбами — це їхня нова тактика.

Михайло Жирохов
Михайло Жирохов. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Вони зараз використовують тактичну авіацію і керовані авіаційні бомби. Вони дозволяють їм кидати ці бомби й завдавати авіаційних ударів, не входячи в зону дії нашої протиповітряної оборони. Там є певні елементи прицілювання і якщо говорити умовно, то є крильця. Вони дозволяють цій бомбі не падати, а планувати. Літак бере висоту, кидає бомбу і вона планує. Не падає прямо, а планує на ціль".

Станом на 5 квітня, на місці вибухів працюють ремонтники, правоохоронці, а працівники міськради фіксують збитки.

Детальніше у сюжеті:

Читайте також

Двері з підвалу школи села Ягідного, що на Чернігівщині, показали на міжнародній виставці у Нью-Йорку

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок