Колишній пансіонат "Десна" у Новгороді-Сіверському планують відновити. Є ідея використовувати будівлі на території, як житло для вимушених переселенців, про це Суспільному сказала міська голова Людмила Ткаченко. Для цього тепер шукають міжнародних донорів. Наразі пансіонат – це непрацююче комунальне підприємство із занедбаною територією, напівзруйнованими будівлями.
Востаннє частину корпусів пансіонату ремонтували 20 років тому, чекали на приїзд до Новгорода-Сіверського трьох президентів: Кучми, Лукашенка, Путіна. Будівля харчоблоку – один з корпусів, де робили ремонт на початку двохтисячних. У їдальні на кілька сотень людей відсутні меблі, зірвані комунікації: електропроводка, водопостачання, батареї.

Комунальне підприємство Новгород-Сіверської районної ради "Чайка" створили у 2003 році на базі пансіонату "Десна".

У 2021 році, після адміністративно-територіальної реформи, підприємство передали на баланс міської ради у такому стані, каже заступник Ногород-Сіверського міського голови Сергій Йожиков.
"Міська рада прийняла лише будівлі, тому що жодної документації стосовно наявності того чи іншого обладнання тут, нам не передавалося".

Територія пансіонату розташована у центральній частині міста, має площу близько двох гектарів, тут розташовані з десяток будівель, у яких тепер відсутня електрика, водопостачання, опалення.
Володимир Сорокін — директор пансіонату і єдиний працівник цього комунального підприємства. Посаду займає від листопада минулого року.
"Це було прихисток для наркоманів. Тут, у декількох місцях, були поставлені столи, стільці, були шприци та обладнання для вживання наркотиків. Така ситуація була у всіх приміщеннях цього закладу – наскільки він був занедбаний. Воно приносило користь алкоголікам і наркоманам".

Зі слів Володимира Сорокіна, якщо є підприємство, то формально має бути керівник, йому нараховують мінімальну зарплату. Саме ж комунальне підприємство "Чайка", фактично не функціонує, послуг за профілем, а це оздоровлення, не надає.
"На сесію виносили питання ліквідації юридичної особи КП «Чайка» та приєднання її до КП «Добробут», для того, щоб на законних підставах здійснювати видатки спрямовані на реконструкцію, ремонт, відбудову цієї території. Так як КП «Добробут» у нас надає послуги з вивозу сміття, тобто воно є функціонуючим підприємством, громада має право надавати фінансову допомогу на ту чи іншу діяльність, в тому числі під ремонт і благоустрій цієї території", — сказав Сергій Йожиков.

Питання про реорганізацію комунального підприємства "Чайка" шляхом її приєднання до "Добробуту" будуть виносити на наступну сесію міськради, каже Сергій Йожиков.
Поки проводять благоустрій території: повирізали чагарники, вивезли частину сміття, заново заводять комунікації: електрику, водопостачання.
За допомогою донорів планують зробити на території шелтер – місце для тимчасового проживання людей під час війни, сказав Йожиков.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також
Двері з підвалу школи села Ягідного, що на Чернігівщині, показали на міжнародній виставці у Нью-Йорку
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.