Російського генерала Лапіна, що керував наступом на Чернігівщину, заочно судитимуть у Чернігівському районному суді

Російського генерала Лапіна, що керував наступом на Чернігівщину, заочно судитимуть у Чернігівському районному суді

Російського генерала Лапіна, що керував наступом на Чернігівщину, заочно судитимуть у Чернігівському районному суді
. ФОТО: New Voice

У Чернігівському районному суді заочно судитимуть командувача центрального військового округу Російської Федерації, генерал-полковника Олександра Лапіна. Саме він керував вторгненням на територію, в тому числі Чернігівської області. Як повідомили в коментарі Суспільному представники суду, перше підготовче засідання розпочнеться 24 березня о 09:30.

На першому підготовчому засіданні узгодять подальшу процедуру з прокурором і захисником. Згідно з процедурою, таких підготовчих засідань має бути три. Оскільки Лапіна судитимуть заочно, то напередодні роблять три публікації: на сайті генпрокуратури, на сайті суду і, наприклад, у газеті. Зазвичай – в "Урядовому кур’єрі".

Головуюча суддя – Вікторія Олещенко, також у складі суду зазначені Лариса Хоменко та Владислав Кухта. Адвоката підсудному також призначили.

Як ідеться в тексті підозри, що датована 30 червня 2022 року, Лапін очолював російське угруповання «Центр». Діючи умисно, він безпосередньо брав участь у підготовці, плануванні та організації вторгнення підпорядкованих підрозділів на територію України. Він керував військовою операцією зі спроби захоплення територій Чернігівської, Сумської та Київської областей.

Згідно з інформацією, саме Лапін віддав наказ про вторгнення на територію України військовим, які йому підпорядковувались, з території РБ та РФ. Продовжував керувати вторгненням він із села Терехівка, що в Чернігівському районі, протягом лютого-березня 2022 року.

А у березні командувач підняв бойовий дух підлеглих військовослужбовців, вручивши їм державні нагороди Росії. Є дані, що серед них був і його рідний син – його генерал нагородив медаллю Жукова.

Лапіну інкримінують вчинення правопорушень, передбачених частиною 3 статті 110 ККУ (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та частиною 2 статті 437 ККУ (ведення агресивної війни).

Читайте також

Били тримачем для лопати та хотіли підпалити: у Чернігові судять двох росіян за скоєні воєнні злочини у селі Слобода

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок