Як правильно підібрати окуляри та хто це має робити. Пояснює лікар

Як правильно підібрати окуляри та хто це має робити. Пояснює лікар

Як правильно підібрати окуляри та хто це має робити. Пояснює лікар
. ФОТО: Gettyimages

Як правильно підібрати окуляри, коли потрібно їх вдягати та які краще – зі скла чи пластмаси. Про це в ефірі програми "Відверто з лікарем" Українського Радіо "Чернігівська хвиля" розповів лікар-офтальмолог Ігор Лютницький.

Далі з його слів:

Коли потрібно вдягати окуляри

Частіше за все людина сама відчуває, коли їй потрібні окуляри. Вона може відчувати погіршення зору на дальній або на близькій відстані. Звернувшись до лікаря відбувається діагностика, а лікар виявляє необхідний вид корекції зору.

Одним із засобів корекції зору можуть обрати носіння окулярів.

Що таке складні окуляри

Складні окуляри застосовуються під час астигматизму. Око має прозору частину – рогівку, яка в нормі має бути сферичною. Коли кривизна рогівки неправильна, відбувається астигматизм. Він може бути вродженим або набутим. Також він може бути далекозорим, короткозорим або змішаним. В такому разі звичайного скла для корекції астигматизму недостатньо, оскільки є меридіан, який переломлює кут світла сильніше або слабкіше. І по цьому меридіану потрібно ставити спеціальне скло – циліндр, який буде корегувати цю аномалію.

Раніше застосовувалися більш примітивні засоби корекції астигматизму, це так звана тіньова проба – скіаскопія. Якщо лікар володіє цим методом, він зможе точно визначити аномалію.

Наразі існують рефрактометри, які відразу показують вісь, і лікар розуміє в якому меридіані ставити циліндр.

Що таке тіньова проба

При такому виді діагностики, як тіньова проба, людині розширяють зіниці ока. Далі лікар за допомогою плаского дзеркальця, робить коливальні рухи. При відбиванні світла від сітківки лікар бачить тінь, що рухається або в сторону руху офтальмоскопа або в протилежну. Це допомагає визначити далекозорість, короткозорість та астигматизм.

Чи потрібно завжди носити окуляри

Потрібно дивитися на те, на скільки людині зручно користуватися окулярами. Якщо окуляри підібрані правильно, то немає обмежень у часі їх носіння. Наразі змінилося ставлення до корекції. Людина з короткозорістю має зробити повну корекцію та завжди носити окуляри. Це не буде впливати на здоров’я.

Як правильно підібрати окуляри та хто це має робити. Пояснює лікар
Як правильно підібрати окуляри та хто це має робити. ФОТО: Gettyimages

Хто має підбирати окуляри

Існує професія оптометрист. Це люди, які професійно займаються підбором окулярів та контактних лінз. Тому більш безпечно обирати окуляри в оптиці. Якщо зір не піддається корекції оптометрист відправляє на консультацію до офтальмолога.

При неправильному підборі окулярів може з’явитися головний біль, запаморочення та нудота. Також це впливає на нервову систему, підвищення тиску, роздратуванню, часткової сліпоти та інших розладів.

Скляні чи пластикові лінзи

Скло важче, але воно має кращі абразивні властивості та не так піддається до механічних пошкоджень. Пластмаса більш податлива до них.

Також скло має кращі оптичні властивості. Зараз з’явилося нове покоління скла. Називається воно асферичне. В ньому мінімальна кількість аберацій, тобто спотворення променів світла.

Чи допомагають окуляри "для комп’ютера"

При роботі з комп’ютером якоїсь небезпеки випромінювання на даний час немає. Але є проблема сухого ока, коли людина фіксує погляд на екрані монітора та рідше моргає, коли рогівка ока пересихає. В кінці дня людина може спостерігати почервоніння очей та відчувати різі та сторонні тіла. Потрібно пам’ятати, що під час роботи за монітором потрібно робити перерви, кліпати, тому необхідно використовувати краплі, які зволожують очі.

Окуляри з напилом потрібно використовувати водіям, які можуть довгий час перебувати в дорозі. Особливо в ясний день вони відбивають сонячні промені. Для роботи в приміщені такі окуляри не потрібні.

Читайте також

Що робити, якщо людина не пам'ятає, коли востаннє робила щеплення від інфекційних хвороб. Пояснюємо

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок