Врятуватися не мали жодного шансу, міна пробила накриття та розірвалася просто всередині погреба, — так прокоментував смерть цивільних під час обстрілу росіянами села Єліне староста Олександр Артюшенко. Населений пункт розташований за три кілометри від кордону з Росією. За останній місяць його обстрілювали двічі.
Під час останнього обстрілу, 1 лютого, загинули четверо цивільних, один чоловік поранений. Військові зафіксували 14 приходів. Представники Корюківської РВА повідомили про пошкодження двох житлових будинків та двох господарських споруд.
За словами Олександра Артюшенка, незадовго до цього, місцеві чули та бачили над селом безпілотник.
"Звук наче мопеда якогось чи бензопили, отакі специфічні звуки. І побачили, що літає безпілотник над селом. Кружляв-кружляв, це було десь об 11:30, десь так".
Обстріл почався після 15-ї години. П’ятеро місцевих – подружжя переселенців з Донеччини та троє їхніх сусідів ховалися у погребі. Міна влучила безпосередньо в нього: пробила шифер та розірвалася всередині. Четверо людей загинули.
"Дірка була, вони поміряли – 23 см. А все зірвалося у погребі. Тобто, вижити людям, які були у погребі – ніякого відсотка не було. Одна людина, вона не сховалася, а стояла біля погреба", — сказав Артюшенко.
Ніна Миколаївна – жителька села Єліне Сновської громади. Її молодший син допомагав діставати з-під завалів тіла цивільних, які загинули внаслідок обстрілу населеного пункту російськими військами.
"Він казав: "Мамо, я з роду-віку такого не бачив. Я оце ж питаю, чи тіла є? Каже: "Мамо, я вам нічого не буду казати", — розповідає Ніна Лемеш.
Травмованого доставили до Сновської центральної районної лікарні. За словами хірурга Євгена Дузенка, чоловік перебував у стані середньої тяжкості, з множинними мінно-вибуховими травмами.
"Пацієнт був у стані шоку, збуджений. Були проведені протишокові заходи. Надана медична допомога – первинна хірургічна обробка ран проведена", — сказав Дузенко.
На ранок чоловік відмовився від подальшого лікування та за власним бажанням поїхав з медичного закладу. За словами старости Олександра Артюшенка, це вдруге, коли росіяни обстріляли Єліне. Вперше, 2 січня, жертв серед цивільного населення не було.
"Нашпиговані були снаряди чи якісь бомби — дротиками, які люди познаходили дуже багато. Як кажуть спеціалісти, такий дротик прошиває людину, якщо зривається. Воно вибухає у повітрі, і далі розлітається хто куди. Прошиває людину – навіть ніде не застрягне, а в землю влазить до 1,5 метра", — сказав Олександр Артюшенко.
Єліне розташоване за три кілометри від кордону з Росією. Після останнього обстрілу Корюківська районна військова адміністрація та Сновська міська рада організували евакуацію місцевого населення. П'ятеро людей виїхали самостійно, ще трьох 2 лютого перевезли в гуртожиток одного з освітніх закладів Сновська. Ніна Лемеш теж вирішила евакуюватися.
"Прийшов син мій і каже, що о 10-й годині буде їхати автобус. Збирайтесь і їдьте. Це ж у мене нема хазяйства, там п'ять курок, коти, собака. То вже так, як прийдеться. А в людей же оце корови. Лишаються, бо бояться, але нічого там не врятуєш", — розповіла Лемеш.
За словами Олександра Артюшенка, в селі досі лишається від 30 до 40 людей, які відмовляються покидати свої обійстя.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також
Росіяни з міномета обстріляли прикордонну Семенівську громаду на Чернігівщині
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.