У Чернігові заочно судитимуть російського командира танкового батальйону

У Чернігові заочно судитимуть російського командира танкового батальйону

У Чернігові заочно судитимуть російського командира танкового батальйону
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Обвинувальний акт щодо командира танкового батальйону ЗС РФ Леоніда Щьоткіна передали до суду. Про це повідомляє Чернігівська обласна прокуратура.

Його судитимуть заочно, адже за словами прокурора Артема Дикого його вже обміняли на українських військових.

За даними слідства, танковий батальйон росіян зайшов на територію Чернігівської області з метою захоплення Чернігівського аеропорту та окупації регіону.

Під час прориву в Чернігів Щьоткін надав злочинний наказ оператору-навіднику танку Михайлу Кулікову вистрілити осколково-фугасним снарядом калібру 125 мм по новобудові, яка не була військовою ціллю і не використовувалася для військових потреб.

В результаті обстрілу було повністю зруйновано окремі житлові приміщення будинку. Таким чином Щьоткіна звинувачують у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Нагадаємо, що 26 лютого на прорив до Чернігова вирушили два російські танки. Один із них, Т-72, де були Леонід Щьоткін та Михайло Куліков, встиг дістатися вулиці Кільцевої, перед цим обстрілявши багатоповерхівку. Згодом російський танк підбили українські воїни, водій Т-72 загинув.

Щьоткін та Куліков вижили та вибралися з підбитого танку. Перелізли через паркан та сховалися в сараї чернігівки Олени Іванівни. Жінка саме поверталася додому від сусідів, де перечікувала обстріли. Вирішила перевірити курей і відкрила сарай.

"Я його дьорнула, відкриваю, а вони тут сидять два і пістолет на мене. І каже "тихо!". Я злякалася і побігла назад", – розповідає Олена Іванівна.

Жінка пішла до сусідів. Військових, які забрали російських танкістів, викликала Марія Вінніченко.

Кулікову присудили 10 років позбавлення волі та стягнення процесуальних витрат на суму 26 тисяч гривень. Щьоткіна ж будуть судити заочно.

Читайте також:

На Чернігівщині виявили російський схрон з броньованою технікою та боєприпасами

На початок