Три організації взялися за відбудову багатоповерхівки на Богуна в Чернігові

Три організації взялися за відбудову багатоповерхівки на Богуна в Чернігові

Три організації взялися за відбудову багатоповерхівки на Богуна в Чернігові
. ФОТО: Суспільне Чернігів

Відновлювати багатоповерхівку на вулиці Богуна у Чернігові взялися одразу три організації – Чернігівська міська рада та дві міжнародні гуманітарні місії. Однак, що саме робитиме кожна з них, до кінця не зрозуміло. 3 березня російський пілот скинув авіабомби на житлові будинки у центрі міста, одна з них впала саме під вікнами цієї багатоповерхівки.

Ударною хвилею вибило вікна у трьох з п’яти під’їздів. Найбільших руйнувань зазнали квартири чотирьох нижніх поверхів. Саме їх мають відновити за гроші міської ради. Решту квартир планувала ремонтувати Данська рада з питань біженців, але виявилось, що об’єкт частково взяла в роботу інша міжнародна місія.

Власниця однієї з постраждалих квартир Марина Єщенко говорить, що 15 сімей продовжують тут жити, бо чекають на відновлення. Роботи міська влада обіцяла почати ще у серпні.

"Ми ж чекаємо, ми довіряємо владі, бо на зустріч в липні приїжджав наш мер, були інші посадовці. Вони нам казали: "Так, до опалювального сезону ми встигнемо. Ну в крайньому разі ще два-три тижні. В проєкті одне, нам кажуть інше, відбувається, точніше, не відбувається зовсім нічого".
Марина Єщенко
Марина Єщенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Прибудинкову територію обнесли парканом 8 вересня та укріпили перший поверх підпірками. На майданчику з’явилася техніка. За словами представниці управління ЖКГ Тетяни Корж, підрядник почав підготовку будівельного майданчика до капітального ремонту, зокрема прокладають дорогу та комунікації, прибирають сміття.

"Будуть відновлюватися плити перекриття, будуть відновлені стіни пошкоджені. Їх демонтуватимуть, замість них будуть заливатися монолітні конструкції. Також будуть відновлюватися стіни у квартирах і до четвертого поверху будуть відновлюватися вікна у місцях, де найбільші руйнації, мається на увазі квартир".
Три організації взялися за відбудову багатоповерхівки на Богуна в Чернігові
Представниця управління ЖКГ Тетяна Корж. ФОТО: Суспільне Чернігів

На ці роботи в міському бюджеті заклали понад п'ять мільйонів гривень.

Ремонт квартир вище четвертого поверху запропонувала зробити Данська рада з питань біженців. Гуманітарна місія забезпечує скління, відновлення балконів та встановлення вхідних і міжкімнатних дверей. Однак процес попередньої оцінки збитків та збору інформації для донора наразі призупинили, говорить голова ГО "Ліга ділових та професійних жінок України" Юлія Заїка.

"Місто готує чіткі списки, які квартири вони беруть на відновлення. Але виявляється, що там вже декілька партнерів на об’єкті. І власне, призупинилася ця діяльність стосовно оцінки попередньої, поки не буде скоординована ситуація між самими донорами, між партнерами в етичний та коректний спосіб".
Три організації взялися за відбудову багатоповерхівки на Богуна в Чернігові
Голова ГО "Ліга ділових та професійних жінок України" Юлія Заїка. ФОТО: Суспільне Чернігів

Юлія Заїка додає, що складність у тому, що наразі немає якісної аналітики пошкоджених об’єктів. Це стосується як приватного сектору, так і багатоповерхівок.

"Нам дуже важливо розробити таку мапу, по якій би ми орієнтувалися та могли зорієнтувати наших партнерів, яка нам допомога необхідна та в якому обсязі".

В управлінні ЖКГ запевняють, аварійні роботи із відновлення зовнішніх стін та вікон на нижніх поверхах встигнуть зробити до середини жовтня за умови, що під час розбору завалів не виявлять ще більших руйнувань.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також:

Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. Що відомо

На початок