У Чернігові з розбомбленої бібліотеки почали вивозити книги

У Чернігові з розбомбленої бібліотеки почали вивозити книги

Доповнено
У Чернігові з розбомбленої бібліотеки почали вивозити книги
. ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові з розбомбленої російською авіацією бібліотеки для юнацтва почали вивозити книги, які дістали з-під завалів. Тепер їх зберігатимуть у другому корпусі обласної бібліотеки. З 60 тисяч книг, які налічувалися у бібліотеці до російського вторгнення попередньо вдалося евакуювати близько 30 тисяч, розповів Суспільному волонтер Роман.

"Є ті, що придатні до використання, а є ті, що зовсім не придатні. Книжки цілі були, але через непогоду і те, що порушений дах і його заливало водою, то деяку частину залило. Штукатурка позалітала серед сторінок, треба чистити книжки і погнуло їх", – каже волонтер.

Волонтер Роман
Волонтер Роман. ФОТО: Суспільне Чернігів

Вивозити та діставати книги зі зруйнованої бібліотеки раніше не могли через загрозу обвалу будівлі.

Волонтери допомагають виносити книги
Волонтери допомагають виносити книги. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Спершу вони евакуювалися в коридор, їх з-під завалин повитягували волонтери. А потім вже якось так завантажуються і відвозиться на іншу сторону. Співробітники будуть чистити книжки, вести їх переоблік і видавати знову. Я сподіваюся, що бібліотека буде знову працювати нормально. Так як у самої бібліотеки дві будівлі, то книги евакуюються в інший корпус", – розповідає Роман.

Розбомблена бібліотека
Розбомблена бібліотека. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, в ніч на 11 березня російська авіація обстріляла бібліотеку та стадіон імені Гагаріна, розташований неподалік. На книгосховище скинули три фугасні 500-кілограмові бомби. Найбільше руйнувань завдала бомба, що впала на подвір’ї бібліотеки. Вона зруйнувала стіну та внутрішні перекриття. Бібліотека розміщувалась в історичній будівлі кінця 19 століття, де тоді був музей українських старожитностей імені Василя Тарновського.

Розбомблена бібліотека всередині
Розбомблена бібліотека всередині. ФОТО: Суспільне Чернігів

Детальніше — у нашому відео:

Читайте також:

Молодіжний центр, бібліотека Короленка і музей Коцюбинського: злочини проти культурної спадщини

На початок