У Чернігові книжки з розбомбленої бібліотеки для юнацтва поки не діставатимуть: є загроза завалу

У Чернігові книжки з розбомбленої бібліотеки для юнацтва поки не діставатимуть: є загроза завалу

У Чернігові книжки з розбомбленої бібліотеки для юнацтва поки не діставатимуть: є загроза завалу
ФОТО: Валентин Бобир

У Чернігові книжковий фонд із пошкодженої обласної бібліотеки для юнацтва поки не виноситимуть, оскільки є загроза подальшого руйнування будівлі. Про це в ефірі Українського радіо: Чернігівська хвиля розказала директорка Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Людмила Замай.

"Там основна стіна повністю вибита прірвою і тримається повністю на стелажі. А якщо ми його торкнемось, не факт, що воно все не складеться, як коробка. Розумію, що люди переживають, і я підтримую їх прагнення зберегти книжковий фонд, але для мене в першу чергу стоїть безпека і життя людей", – сказала Людмила Замай.

Як виглядає бібліотека всередині
Як виглядає бібліотека всередині. ФОТО: Валентин Бобир

За її словами, будівля бібліотеки (Музею старожитностей Василя Тарновського, – ред.), як пам’ятка архітектури, зазнала найбільших руйнувань у Чернігові.

"Ми організували транспорт, домовилися з відповідними чернігівськими громадами, які готові прийняти на зберігання цю книжкову колекцію та розмістити у себе. Людей організували. Але потім, поспілкувавшись з ДСНС, зрозуміли, що заходити в приміщення і розбирати, немає на сьогодні можливості з дотриманням норм безпеки. Тому ми вирішили, поки на днях ми зможемо забрати те, що можемо забрати без загрози життю, а вже коли розвантажаться наші ДСНС-ники і зможуть підключитися після своєї роботи, яку вони зараз проводять по області з розмінування територій, тоді ми із залученням спеціалістів, спробуємо дістати всі ці речі, які залишаться. На сьогодні це становить загрозу життю людей", – каже Людмила Замай.

Зруйнована бібліотека
Зруйнована бібліотека. ФОТО: Володимир Олексієнко

Нагадаємо, в ніч на 11 березня росіяни сюди скинули три фугасні 500-кілограмові бомби. Найбільше шкоди принесла та, що впала на подвір’ї бібліотеки – зруйнувала стіну та внутрішні перекриття.

Зруйнована бібліотека
Зруйнована бібліотека. ФОТО: Валентин Бобир

Читайте також:

Молодіжний центр, бібліотека Короленка і музей Коцюбинського: злочини проти культурної спадщини

Вибір редакції

На початок