13 загиблих у ДТП біля Брусилова – що могло зберегти людям життя? Підлітків судять за вбивство поліцейського на Масанах, а патрульних за те, що лишили його в небезпеці. Ряд призначених експертиз: що вбило двох айтішників у водоймі комплексу “Бреч” під час корпоративу? Протягом передноворічного тижня Суспільне пригадує, чим запам'ятався рік, що минає. Сьогодні ми зібрали інформацію про надзвичайні події.
ДТП під Брусиловом з 13 загиблими
7 грудня на дорозі з Мени до Чернігова вантажівка виїхала на зустрічну смугу і зіштовхнулася з маршруткою, в якій перебували 19 людей з водієм.
Травмувалися всі учасники ДТП, 13 людей загинули. Водія фури на два місяці відправили під арешт, його обвинувачують в тому, що порушив правила дорожнього руху, а наслідком стала загибель людей. Водій тоді сказав, що не може бути винним.
Читайте також: "Я за тримання під вартою, він може з собою щось зробити", – дружина учасника ДТП на Чернігівщині
Ще у день аварії прокурор області Сергій Василина сказав, що є питання до стану дорожнього покриття і технічного стану автобуса. Технічну перевірку розпочали в мінінфраструктури. Заступник міністра Мустафа Найєм сказав Суспільному, що автобус, який потрапив у ДТП, ввезли в Україну переобладнаним з вантажного у пасажирський. За його словами, жертв після зіткнення могло бути менше. Бо задні крісла, цитуємо, "по суті, просто зірвало через погане кріплення, і людей розчавило".
Перероблений спринтер, сказав Найєм, не міг брати участі в конкурсі на перевезення пасажирів. З наступного року міністерство ініціюватиме перевірки пасажирського транспорту. І анонсують поновлення обов'язкового ліцензування для вантажних перевезень.
Читайте також: Забронював місце, але не поїхав: історія чоловіка, який не сів на рейс, що потрапив в ДТП з фурою
До 260 тисяч гривень страхових виплат може отримати кожен травмований або родич загиблого в аварії. Про це 16 грудня під час пресконференції у Чернігові розповів адвокат Дмитро Мелех, який представляє інтереси постраждалих в ДТП.
За його словами, така сума є максимальною, і, найімовірніше, реальні виплати за договором страхування, який уклав перевізник, будуть меншими.
Детальніше розповідаємо у сюжеті:
Загибель у "Бречі" двох айтішників
На очах у десятків людей просто під час відпочинку з колегами в комплексі “Бреч” потонули два чернігівські айтішники – Євгеній Іванов і Владислав Каснер.
Їх обох вразило струмом. Сталося це 15 серпня. Колектив ІТ-компанії проводив у комплексі корпоратив. Частина людей пішла плавали на сапах у штучній водоймі.
Владислав почав тонути, Євгеній пішов йому на допомогу. Очевидці розповіли Суспільному, було враження, що їх колег вдарило струмом. Поблизу від місця, де загинули чоловіки, працював насос, який живив штучний водоспад. Тоді припустили, що він міг стати причиною смерті людей.
У поліції порушили кримінальне провадження за статтею: вбивство з необережності, призначили ряд експертиз. Результатів немає, сказала речниця поліції області Наталія Слабеняк.
Побиття поліцейських на Масанах
Капітан поліції Артур Єрохін помер від травм, його колега Володимир Савон виписався з лікарні. Четверо підлітків, яких підозрюють у вбивстві одного поліцейського і замаху на життя іншого, перебувають в сізо.
Під нічним домашнім арештом і відсторонені від роботи двоє патрульних, які виїжджали на виклик, їм інкримінують залишення людини в небезпеці.
Бійка між дітьми і поліцейськими, сталася у Чернігові в ніч на 2 жовтня у мікрорайоні Масани. Конфлікт тривав кілька годин. З чого він розпочався, досі не відомо.
Хронологію подій розповідаємо за посиланням.
Відтворити події тієї ночі можна з камер відеоспостережень з моменту, як чоловік, схожий на поліцейського Артура Єрохіна починає бійку з хлопцем біля входу до супермаркету. Всередині магазину конфлікт продовжився. На відео поміж торгових рядів тягнуть іншого чоловіка, схожого на колегу Артура – Володимира Савона. Все відбувалося на очах охорони і покупців. Вже потім з'ясувалося, що на місце конфлікту п'ять разів викликали поліцію. Туди виїжджало три екіпажі. Перші два після розмови з учасниками бійки їхали далі. Службове розслідування дій екіпажів триває, їх результатів ще не оприлюднили, сказала Суспільному речниця управління патрульної поліції області Анна Чернявська.
На очах у трьох дітей вітчим вбив їхню матір
Це був сімейний конфлікт, який переріс в бійку. Сталося це 13 листопада у селі Кладьківка. Що вдома відбувається побиття, повідомив у поліцію 9-річний син загиблої.
Поліція приїхала на виклик, але адреси не знайшла. Пізніше з'ясувалося, що хлопчик назвав стару назву вулиці, а будинок, де сталася бійка, взагалі не має табличок. Чи могли патрульні поліцейські цього разу вчинити інакше і зберегти жінці життя, має з'ясувати службова перевірка. розслідування почали у ДБР. Результатів зараз нема. Дітей на виховання забрала бабуся.
Чоловік, якого підозрюють у скоєнні вбивства, близько місяця переховувався від правоохоронців. Знайшли його у сараї у покинутому домогосподарстві – голодним та виснаженим.
Діти отруїлись грибами: батьки переплутали сторчки зі зморшками
Переплутали сторчки зі зморшками і нагодували дітей токсичним грибним відваром. Четверо дітей із багатодітної родини з села Олександрівка потрапили до реанімації. Найменшому хлопчику було сім місяців. Він і його п'ятирічна сестричка померли.
Гриби батько дітей зібрав у лісі поблизу від дому. Знає цю місцевість, і був впевнений, що приніс у кошику зморшки. Журналістам Суспільного показав ці гриби, а ми проконсультувалися у біолога Юрія Карпенка. Він пояснив, що зморшок має конічну форму, він видовжений. Діти ж їли відвар з грибів, схожих на мозок людини. Це сторчки – і вони виділяють токсини, які шкодять печінці і нервовій системі. Старостинський округ розпочав процедуру позбавлення батьківських прав на дітей.
Центр для алко- та наркозалежних
18 травня у Чернігові в приватному будинку у спальному мікрорайоні поліція затримала чоловіків, яким інкримінують незаконне позбавлення волі або викрадення людей.
Підозрюваних шестеро – це пастор та волонтери реабілітаційного центру для наркозалежних. За версією поліції, вони за гроші викрадали людей і примусово утримували в центрі.
Є три потерпілих у справі, які, окрім покарання, вимагають у організаторів центру по 50 тисяч гривень моральної компенсації. Підсудні своєї вини не визнають. Говорять, вони волонтери, які на власному прикладі показують, як позбутися наркозалежності.
«Не потрібно нас так рятувати» – діючі і колишні пацієнти наркологічного центру провели мітинг під Новозаводським райсудом Чернігова, коли там обирали запобіжний захід чотирьом представникам центру.
Зараз в Деснянському райсуді триває розгляд справи.
Читайте також: У справі чернігівського реабілітаційного центру для наркозалежних ще 2 підозрюваних
Депутат збив на смерть велосипедиста
В ніч на Миколая, 18 грудня у Бахмачі насмерть збивають велосипедиста. Чоловік їхав на робочу зміну на завод, мав світловідбивні елементи. Водій з місця пригоди поїхав, знайшли його того ж вечора у кюветі – не впорався з керуванням на дорозі, а потім він опинився у лікарні з гіпертонічним кризом. З'ясувалося, це депутат міської ради від фракції “Рідний дім” Віктор Міщук, балотувався на посаду голови громади. За кермом цієї ж автівки записав тоді передвиборчий ролик.
На відео з місця ДТП, яке з'явилося у мережі, він спілкується з поліцейським.
Не може знайти документи, вдає, що не чує, з другої спроби вимовляє ім'я, на запитання про алкоголь відповідає, що не вживав. Кров і сечу на стан сп'яніння поліцейські відібрали в нього на наступну добу за рішенням суду. Пояснили тим, що водій відмовлявся це зробити. Віктор Міщук у суді сказав, що йому пройти тест не пропонували.
Читайте також: Деталі справи: чому аналізи на вміст алкоголю взяли в Ніжині, а не в Бахмачі, і через добу після аварії.
Після ДТП жителі Бахмача, близько 30 людей, вийшли на протест до відділку поліції. Вимагали, об'єктивно розслідувати справу, розповіли про інші ситуації, коли депутата зупиняли за кермом напідпитку. Одразу після ДТП голова виконкому партії “Рідний дім” Володимир Вінниченко сказав, що Міщука позбавлятимуть мандата. З його слів, водій сам написав заяву про вихід з партії, а от складати повноваження – передумав.
До цього повернуться, сказав Вінниченко, коли розберуться, що насправді тоді сталося на дорозі: водіння напідпитку чи інфаркт за кермом.
Читайте також: Депутата Бахмацької міськради, підозрюваного у смертельній ДТП, відправили під варту.