Про проблеми з початком опалювального сезону та шляхи її вирішення, вартість проїзду у громадському транспорті та реконструкцію центру міста. Міський голова Ніжина Олександр Кодола став гостем "Українського радіо: Чернігівська хвиля" – звітував за зроблене за рік. Суспільне відібрало для вас головне з ефіру.
Про опалювальний сезон і перехід на альтернативні джерела опалення
Нагадаємо, проблеми із початком опалювального сезону в Ніжині виникли через те, що підприємство “Ніжинтепломережі” не сплатило “Чернігівгазу” два мільйони гривень за розподіл газу у жовтні. Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко пропонував дати в борг Ніжинській міській раді чотири мільйони гривень власних грошей. Кодола від цієї пропозиції відмовився, натомість два мільйони гривень виділила з резервного фонду бюджету Ніжина міськрада.
"Не зважаючи на всі перешкоди, тепло є в усіх оселях, в усіх соціальних закладах, і воно буде безперервним до кінця цього опалювального сезону.
Звичайно, ті самі 20 мільйонів, вони нікуди не ділися, і, на жаль, ця заборгованість є, але те, що нам вдалося зробити, це те, що ми відстояли в апеляційному суді міста Києва, що "Ніжинтепломережі" – це не банкрут, і апеляційний суд скасував рішення про банкрутство ТОВ "Ніжинтепломережі".
Значно зросли тарифи на газ, на електроенергію, і, в тому числі на всі енергоносії, тому сьогодні альтернатива, як ніколи, на часі. Ми не залишаємо цю думку, можливо, поступово перейти, можливо, перевести, як мінімум, соціальні заклади саме на альтернативні види опалення".
Про тарифи на проїзд у громадському транспорті
Нагадаємо, у Ніжині затвердили нові тарифи на проїзд у громадському транспорті: від восьми з половиною до десяти гривень.
"Це була вимушена міра, бо просто перевізники відмовилися б працювати, як вже були такі приклади, вони просто в рази зменшили кількість автобусів, які виїжджали на маршрут.
Так само як і тарифи на тепло, тут такий самий механізм: ті компанії, які цим займаються, подають розрахунки у виконавчий комітет, відповідні відділи, зокрема відділ економіки, їх перевіряє – собівартість: яка закладена ціна палива, яка закладена зарплатня водія, обслуговування, паливно-мастильні матеріали. Якщо все правильно відповідає, то ми вимушені ці тарифи прийняти".
Про створення робочих місць
"За цей рік нам вдалося завести в Ніжин десять нових підприємств. Це і фармацевтичний бізнес, і сфера ЖКГ, і власне створення нового підприємства, я б сказав, його розширення – це ТОВ "Баришівська зернова компанія". Другою чергою – будівництво елеватора – це плюс 40 нових робочих місць лише на цьому підприємстві. Звичайно, зробити такий прорив, щоб одразу відкрилася фабрика або завод одразу на 1000 робочих місць – це не реально, і це не є завданням місцевої влади. Ми можемо лише сприяти комфортним умовам для бізнесу і запрошувати їх у місто Ніжин".
Про створення на території історичної частини Ніжина історико-культурного заповідника
"Ми вчергове підготували пакет документів на Кабінет міністрів з тим, щоб створити в місті Ніжині державний історико-архітектурний заповідник. На жаль, держава не поспішає приймати це рішення у зв’язку з економією ресурсів".
Про "Епіцентр"
"Наразі вони визначаються зі своєю локацією. Епіцентр має бажання зайти в місто Ніжин. Єдине, що вони шукають територію у два гектари в центрі міста. Наразі такої території комунальної землі ми їм надати не можемо. Вони зараз проводять перемовини увесь цей рік з "Ніжинським механічним заводом", який розташований на вулиці Незалежності".
Про реконструкцію центра міста
"Одне з головних питань – масштабна реконструкція центра міста. Зараз реалізовується реконструкція по вулиці Гоголівській, де ми хочемо підкреслити історичну автентичність".
"Проєктом реконструкції передбачена дерев’яна мостова. По проєкту, по договору передбачено, що ремонт буде тривати орієнтовно до кінця 2022 року. Дійсно, є певне просідання ґрунту. Зараз активно працює замовник і всі ці недоліки усуваються"
"Зараз активно проводиться реконструкція Алеї Шевченка. На сьогодні в роботі у нас: головні пішохідні магістралі, я б назвав вулицю Гоголівську, протяжність майже 1000 метрів. Це алея Шевченка, перша частина якої вже зроблена. І збудований нарешті класичний світло-динамічний фонтан на центральній площі міста. Наступного року плануємо перейти на реконструкцію парків і скверів.
Ресторанів достатньо, готелів – ще ні. Зараз деякі готелі у нас – в процесі будівництва, ремонту".
Про ніжинську районну лікарню
"Ми звернулися до районної ради з тим, що місто Ніжин готовий прийняти на баланс ніжинську районну лікарню. Більш того, ми це робили вже двічі: в лютому і листопаді цього року. Нещодавно відбулася сесія районної ради, де депутати райради розглядали це питання. Але не вистачило голосів, щоб передати лікарню місту. Районна лікарня залишається в тому статусі, в якому є".
Про новий будинок культури
"Діючий будинок культури фактично знаходиться в приміщені церкви. Ніжин потребує нового будинку культури, і це у нас є у планах".
Читайте також:
Щоб менше платити й не було відключень: у Іванівці обговорили передання газових мереж громаді