Перейти до основного змісту
Спринтер, який потрапив у ДТП на Чернігівщині, був переобладнаний з вантажного – Найєм

Спринтер, який потрапив у ДТП на Чернігівщині, був переобладнаний з вантажного – Найєм

Ексклюзивно
Спринтер, який потрапив у ДТП на Чернігівщині, був переобладнаний з вантажного – Найєм
Мустафа Найєм. УНІАН

Спринтер, який потрапив у ДТП з 13 загиблимиВранці 7 грудня на трасі «Чернігів-Мена-Сосниця-Грем'яч» біля Чернігова в районі села Брусилів маршрутка Mercedes Sprinter з пасажирами зіткнулася з фурою. Як повідомляє пресслужба ДСНС України, за попередньою інформацією у ДТП загинули 10 людей. Ще 7 травмовані., був переобладнаний з вантажного. Це показали попередні результати технічної перевірки стану автобуса та фури, яке проводить Мінінфраструктури, розповів кореспондентці Суспільного Ірині Саєвич заступник міністра інфраструктури, глава комісії з технічного розслідування цієї ДТП Мустафа Найєм.

Зробили це за кордоном, і його ввезли в Україну під виглядом транспорту для перевезення пасажирів. Дозволи на роботи були, сказав Найєм, хоча перероблені спринтери, за законом, не можуть брати участь у конкурсі на обслуговування маршрутів.

«Жертв трагедії могло бути менше, якби це був автобус для перевезення пасажирів. Бо задні крісла по суті просто зірвало через погане кріплення, і людей розчавило», – сказав заступник міністра.

З його слів, з нового року перевірятимуть всі спринтери, чи вони не перероблені з вантажних.

Мінінфраструктури відслідковує, який шлях пройшов спринтер після ввезення в Україну. Він перетнув кордон у 2010 році. Що він переобладнаний, могли помітити на кількох етапах, розповів заступник міністра.

«Митні служби, в першу чергу, потім під час технічного контролю і реєстрації мали б зазначити, що це вантажний транспорт, а не автобус, бо він був перероблений», – додав Мустафа.

Але оскільки по документах він був зареєстрований як автобус, він і далі продовжив своє життя в транспортній інфраструктурі, як пасажирський. Брав участь у конкурсах, перемагав і їздив.

«У 2011 році він продав цей автобус і тоді йому ще раз чомусь підтвердили, що це автобус. Ми вже знаємо, яка точка обов’язкового технічного контролю надала йому цей дозвіл, і хто провів йому і підтвердив, що він може здійснювати перевезення пасажирів. І ця точка контролю зробила помилку, бо вони мали б зазначити, що він перероблений. Чи мала ця точка взагалі право проводити контроль, ми теж зараз перевіряємо, але він був випущений на лінію», – показала перевірка.

Щодо вантажівки, то перевірка показала, що вона не була ліцензована. Щоправда, законодавство зараз цього не вимагає.

У Мінінфраструктури розмірковують над тим, щоб ліцензувати вантажні перевезення. Якщо буде ухвалено відповідний законопроєкт, то ліцензування можуть розпочати вже з наступного року.

«Два чи три роки тому це скасували і ми зараз бачимо, що це переростає в не правильну ситуацію. Дійсно є ситуації, коли ми не можемо ці питання контролювати. Як тільки буде прийнято законопрпоєкт, він вже пройшов підкомітет ВР і буде запропонований до Верховної Ради, щоб його прийняли, то вже можливо з наступного року він запрацює», – сказав Найєм.

Що відомо

  • Вранці 7 грудня на трасі «Чернігів-Мена-Сосниця-Грем'яч» біля Чернігова в районі села Брусилів маршрутка Mercedes Sprinter з пасажирами зіткнулася з фурою. Як повідомляє пресслужба ДСНС України, за попередньою інформацією у ДТП загинули 10 людей. Ще 7 травмовані.
  • У ДТП під Черніговом біля села Брусилів, в якій зіткнулася маршрутка та фура, кількість загиблих зросла до 11. Травмовані – 8.
  • Кількість загиблих в ДТП біля Чернігова зросла до 13. Прокурор назвав попередню причину аварії.
  • Перед фурою почали зупинятися авто і її занесло після чого сталося зіткнення з автобусом. Таку версію причин ДТП біля Чернігова в районі села Брусилів, в якій загинули 13 людей Суспільному розповів Іван Артамошин.
  • Семеро людей, які 7 грудня травмувалися у ДТП поблизу Чернігова у районі села Брусилів, нині перебувають у середньому та важкому стані.
  • На Чернігівщині оголосили день жалоби за загиблими в ДТП біля Брусилова.
  • Перевізник з Борзни Юрій Колганов, маршрутка якого зранку 7 грудня зіштовхнулася з фурою біля Брусилова, переконаний, що вини його водія в аварії немає, а на зустрічну смугу виїхала саме фура.
  • Тіла чотирьох загиблих 7 грудня в ДТП біля Брусилова не можуть ідентифікувати. Таку інформацію станом на 18:00 озвучив директор департаменту цивільного захисту Чернігівської ОДА Сергій Болдирев в ефірі програми "Сьогодні. Головне" на Суспільному.
  • Поліцейські затримали водія вантажівки, яка 7 грудня біля Чернігова зіштовхнулася з маршруткою, де загинули 13 людей.
  • Родичі 13 загиблих у ДТП біля Чернігова отримають компенсації, але це буде тривалий процес. Усі пасажири та водій були застраховані, бо перевізник, маршрутка якого потрапила в ДТП – легальний.
  • Що відомо про стан травмованих в аварії маршрутки та фури біля Чернігова.
  • Чоловік з села Прачі забронював собі місце в маршрутці, яка потім потрапила в ДТП з фурою, але не поїхав. Як розповіла Суспільному староста Прачівського старостату Наталія Хоменко, з села мали їхати подружжя Андрія та Наталії Тараненків. Чоловік мав супроводжувати дружину до онкодиспансеру. Однак один з чотирьох дітей захворів, батько залишився вдома.
  • В обласному центрі крові – черги з бажаючих здати кров травмованим в ДТП маршрутки і фури біля Чернігова. Прийшли як постійні донори, так і ті, хто здає кров вперше.
  • Сьогодні, 9 грудня, на засіданні Уряду Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував створення комісії з технічного розслідування причин ДТП, в якій загинуло 13 людей, ще 7 отримали травми.
  • Новозаводський районний суд Чернігова на 2 місяці відправив під варту водія вантажівки, якого обвинувачують у спричиненні ДТП з 13 загиблими.
  • Інна Карповець, дружина водія фури, якого обвинувачують у ДТП з 13 загиблими, у коментарі Суспільному розповіла – її чоловік у важкому фізичному та психологічному стані.

Топ дня

Вибір редакції

На початок