На Чернігівщині 10 днів без газу залишаються жителі трьох сіл – Понорниці, Авдіївки і Шаболтасівки. Без опалення – понад 700 будинків і школа.
Нагадаємо, 31 жовтня під час польових робіт трактор ТОВ "Чернешеньки" пошкодив газову трубу. Працівники АТ "Чернігівгаз", що обслуговує газову мережу, пробоїну усунули, але газ не подають досі.
9 листопада, заступник Понорницького селищного голови Анатолій Кашич, спілкувався телефоном з головним інженером коропського відділення Чернігівгазу Олександром Котком:
"З його слів вже обстеження проведені, якщо поступить команда з Чернігівгазу будуть випробовувати газовим тиском трубу, щоб не було там ніяких додаткових пошкоджень. Потім те місце вони ще за ізолюють, тоді пустять газ до ГРП біля кожного села, а тоді вже будуть пускати до абонентів. Слюсарі будуть ходити по дворах. Сказали, що до вихідних дадуть газ, якщо все складеться як треба".
Речниця Чернігівгазу Ольга Конопацька-Плєхова термінів, коли газ дадуть не називає. Каже, для відновлення газопостачання винуватець аварії має компенсувати завдані збитки, оскільки в тарифі Чернігівгазу такі витрати не закладені.
"Сума прямих збитків, завданих цією аварією складає 155 тисяч гривень,не враховуючи витрат на підключення, відключення споживачів. Під час зустрічі в ОДАпредставник організації, технікою якої спричинено аварію гарантував виплату суму прямих збитків, але станом на сьогодні свої гарантійні зобов’язання не виконав", – каже Ольга Конопацька-Плєхова.
155 тисяч гривень прямих збитків був готовий компенсувати, сказав телефоном керівник агропідприємства Олександр Андрущенко. Але після того, як дізнався, що Чернігівгаз буде позиватись до суду і на відшкодування суми за підключення абонентів, це ще 230 тисяч гривень, платити не став.
"Стягнення ж коштів, які потрібні для підключення споживачів, яке відбуватиметься у судовому порядку і на терміни відновлення газопостачання не впливає", – сказала начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ "Чернігівгаз" Ольга Конопацька-Плєхова.
Доки Чернігівгаз і товариство "Черешеньки" сперечаються за компенсацію збитків, люди лишаються без газу, тому до ситуації долучилась Новгород-Сіверська районна і Чернігівська обласна державні адміністрації.
"Позиція наша, згідно з чинним законодавством, дуже проста: спір двох господарюючих об’єктів не повинен перешкоджати газопостачанню – це нонсенс. Почались роботи з відновлення газопостачання – ми сподіваємось, що воно буде поновлено", – сказав голова Новгород-Сіверської райдержадміністрації Тарас Молочко.
Деталі — у сюжеті:
Читайте також:
Півсотні жителів Понорницької громади перекрили дорогу Чернігів – Грем'яч