"Укрсівербуд" зупинив будівництво трьох багатоповерхівок у Чернігові: чому так сталося?

"Укрсівербуд" зупинив будівництво трьох багатоповерхівок у Чернігові: чому так сталося?

"Укрсівербуд" зупинив будівництво трьох багатоповерхівок у Чернігові: чому так сталося?
. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Укрсівербуд" зупинив будівельні роботи зі зведення багатоповерхівок у Чернігові на трьох майданчиках. Мова про об’єкти на вулицях Любецькій, 26, Незалежності, 7Б, а також проспекті Перемоги, 64. Про це у коментарі Суспільному сказав генеральний директор компанії Віктор Вереша. За його словами, будівництво припинилось з ініціативи інвестора, будівельної компанії "Добро".

"Ми є будівельна компанія, ми не забудовник. Нас наймають, а ми працюємо. Інвестор, замовник, припинив будь-яке фінансування по цим об’єктам і ми були вимушені спочатку призупинити, а потім і зупинити виконання будівельно-монтажних робіт. Це ініціатива не з нашого боку відбулась. Можливо, ми не так цеглу кладемо або не так бетон кладемо чи ще щось.
Віктор Вереша
Віктор Вереша. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як сказав Віктор Вереша, причин припинення фінансування їм не пояснили. Зв’язки з компанією "Добро" він заперечує. З його слів, наразі "Укрсівербуд" працює у штатному режимі. Зараз вони ведуть переговори, щодо відшкодування компенсації через понесені витрати по цих об’єктах.

Чернігівка Олена Шумна з чоловіком вклали 40 тисяч доларів у будівництво багатоповерхівки на Любецькій, 26 у Чернігові.

"Уклали договір з компанією "Добро", директор – Криштопа Олена Петрівна. Дві квартири ми купили, за кожну заплатили по 20 тисяч доларів. Підрядник буде мінятися, хто буде добудовувати будинок, нам не відомо. Можливо буде мінятися ціна. Але цього теж конкретно не кажуть, але натякають на це. Ми не знаємо, що робити. Написали колективне звернення до директора ТОВ "Добро", вона його навіть приймати не хотіла, потім ми упросили, вона підписала, ми зняли на відео. Чекаємо. А чого чекаємо, не знаю".
Олена Шумна
Олена Шумна. ФОТО: Суспільне Чернігів

Олена каже, їм пропонували повернути вкладені гроші. Але згідно з договором вони втратять 25 % від вкладених грошей. Оформити основний договір купівлі-продажу з людьми мали до кінця 2022 року — тоді будинки обіцяли здати в експлуатацію. Щоб отримати роз’яснення, люди пішли до директорки компанії-інвестора "Добро" Олени Криштопи. Вона, до того ж співробітниця "Укрсівербуду". Першого дня вона сказала, що не буде нічого коментувати через стан здоров’я.

Наступного дня директорки не було на робочому місці, на телефонні дзвінки вона досі не відповідає.

Можлива причина зупинки будівництва – конфлікт Віктора Вереші з міським головою Чернігова Владиславом Атрошенком, вважає правозахисник Олександр Гашпар. За його словами, саме з Атрошенком пов’язана компанія-інвестор "Добро".

"Це компанія, яка пов’язана безпосередньо з радником чернігівського міського голови, з його юристом і дуже близькою людиною Дмитром Федоровим. Якщо відкрити декларацію чернігівського міського голови, на початку цього року він задекларував майже 1,5 мільйони дивідендів, які він отримав від ТОВ "Добробут-фінанс", який інвестував саме у цю будівельну компанію "Добро", і це свідчить про те, що через будівельну компанію "Добро" в об’єкти "Укрсівербуду" інвестує кошти чернігівський міський голова.
Олександр Гашпар
Олександр Гашпар. ФОТО: Суспільне Чернігів

Владислав Атрошенко сказав, що не має жодного стосунку до зупинки будівництва.

"Я чув деякі нісенітниці з приводу того, що хтось хоче "віджати" бізнес "Укрсівербуду" чи якимось чином це пов’язано з моїм прізвищем, я одразу коментую, що абсолютно нічого спільного з дійсністю це не має".
Владислав Атрошенко
Владислав Атрошенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

На думку Олександра Гашпара, добудовувати будинки може компанія "Еко Комфорт Груп", яку теж вважає пов’язаною з Владиславом Атрошенком. Співзасновник цієї компанії Ярослав Гіріч сказав, що недобудовами "Укрсівербуду" займатися не буде.

"Максимум, на що ми були б готові, у разі якщо буде повне банкрутство або закінчиться не на користь "Укрсівербуду" ця історія з його вкладниками, то ми розглянули б порожні майданчики, які у них є, ми могли б їх купити і дати "Укрсівербуду", щоб він їх добудував. Інші майданчики, що вільні. У них є декілька вільних майданчиків, біля "Деснянської правди", наприклад.

Така ситуація з "Укрсівербудом" склалася через внутрішні проблеми і прорахунки компанії, припускає власник агентства нерухомості Олександр Панасюк. З його слів у Чернігові ще не було випадків, коли люди вкладали гроші у будівництво, а будинок не зводили.

Олександр Панасюк
Олександр Панасюк. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Можливо, доведеться людям трохи доплатити, можливо, знайдуть якогось інвестора, якому, можливо, дадуть якісь преференції від міста, тому що ця ситуація не вигідна нікому: ні міському голові, ні "Укрсівербуду", ні іншим забудовникам".

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко щодо перспективи добудови цих будинків сказав так.

"Треба буде, очевидно що, спільно з силовиками дивитися, куди поділися кошти. Якщо кошти нікуди не поділися, то я думаю, що або цей забудовник, або якийсь інший забудовник. Люди не повинні постраждати".

Хто завершить зведення багатоповерхівок, нині не відомо.

Деталі у сюжеті:

Читайте також:

Житловий будинок із підземним паркінгом під вікнами ОДА: хто дав дозвіл на будівництво?

На початок