Житловий будинок із підземним паркінгом під вікнами ОДА: хто дав дозвіл на будівництво?

Житловий будинок із підземним паркінгом під вікнами ОДА: хто дав дозвіл на будівництво?

Житловий будинок із підземним паркінгом під вікнами ОДА: хто дав дозвіл на будівництво?
ФОТО: Суспільне Чернігів

П’ятиповерхівку із підземним паркінгом планують збудувати під вікнами Чернігівської облдержадміністрації. Такі наміри Суспільному підтвердив директор компанії-забудовника "Еко Комфорт Груп" Роман Плеканчук.

За його словами, проєкту наразі не розробили, ще два-три роки може піти на отримання потрібних погоджень.

"По-перше, там дуже багато комунікацій. Там у дворі спецзв’язок, усі ці моменти. До виконання перенесення можна приступити, коли буде розроблений проєкт. На сьогодні там є візуалізація умовно п’ятиповерхівки до 20 метрів, тому що там історична зона і є обмеження по висотності. Там десь 2800 квадратних метрів житла виходить. Плюс один поверх підземного паркінгу, можливо два, усе залежить від того, що покаже геологія".
Житловий будинок із підземним паркінгом під вікнами ОДА: хто дав дозвіл на будівництво?
Житловий будинок із підземним паркінгом під вікнами ОДА: хто дав дозвіл на будівництво?. ФОТО: Суспільне Чернігів

Протягом останніх 10 років ці приміщення (площею понад дві тисячі метрів квадратних) перебували у власності комунального підприємства обласної ради "Діловий центр". Їх здавали в оренду приватним підприємствам та використовували як платний паркінг. Цьогоріч у червні їх продали на аукціоні. За словами заступника голови облради Дмитра Блауша, через те, що гаражі – в аварійному стані та не приносять достатньо прибутку.

Мати в центрі міста класний шматок землі, де стоять розвалені гаражі, де паркуються машини, і заробляють декілька тисяч гривень – це не рентабельно. Це очевидно. Більше того, коли в бюджеті існує дірка. Це велика розкіш навпаки: не помічати золото під ногами, те, що є грошима, те, що можна використовувати, а не залишати розвалюху в центрі міста.
Дмитро Блауш
Дмитро Блауш. ФОТО: Суспільне Чернігів

На торгах ціну підняли із початкових двох мільйонів гривень до десяти. Покупець – будівельна компанія "Еко комфорт груп". Загалом з усіма зборами сплатила за приміщення 12 мільйонів гривень. Разом із ними отримала в оренду і півгектара землі. На останній сесії (22 жовтня, -ред.) депутати облради дозволили змінити цільове призначення цієї ділянки на "будівництво та обслуговування багатоповерхівки".

Компанія "Еко комфорт груп» заснована у 2017 році. Зокрема компанія будує ЖК "Єлецький" в історичному центрі міста. На сьогодні – це найдорожче житло у Чернігові. Крім того мають ще кілька ділянок у центрі міста – на перетині проспекту Миру та Ремісничої, поблизу "Центрального ринку", та на вулиці В’ячеслава Чорновола, біля готелю "Градецький". Правозахисник Олександр Гашпар пов’язує забудовника із міським головою Чернігова Владиславом Атрошенком. Близькі до нього люди увійшли до переліку власників компанії цьогоріч. Мова йде зокрема про фірму "Добробут-фінанс". Її керівник – Дмитро Федоров, якому, згідно з офіційною декларацією, міський голова передав управління своїми активами. Ще 38% у статутному капіталі "Еко комфорт груп" має Андрій Малай, заступник директора КП "Паркування та ринок".

Житловий будинок із підземним паркінгом під вікнами ОДА: хто дав дозвіл на будівництво?
Житловий будинок із підземним паркінгом під вікнами ОДА: хто дав дозвіл на будівництво?. ФОТО: Суспільне Чернігів

Засновник компанії "Еко комфорт груп" Ярослав Гіріч, будь-який зв'язок із Владиславом Атрошенком заперечує. Каже, у "Добробут-фінанс", яку пов’язують з міським головою, вони отримували консультаційні послуги.

"Я вже це коментував неодноразово, не знаю, хто розпустив ці чутки. Це повна маячня. Ніякого стосунку Владислав Атрошенко до цього не має. Нам просто допомагали встановити фінансову програму і налагодити її, яка б надалі допомагала нам працювати, запустити наш пайовий інвестиційний фонд".

Керівниця апарату ОДА Наталія Мужикова говорить, сусідство із багатоповерхівкою дискомфорту не принесе, якщо будуватимуть з дотриманням законодавства. Питання виникають до земельної ділянки. Згідно з кадастровою картою, зелена зона у внутрішньому дворику – частина землі, виділеної під гаражі. Так само як і єдиний в’їзд у двір установи.

Наталія Мужикова
Наталія Мужикова. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Обласна адміністрація є доволі специфічним об’єктом, в нас відбуваються різного плану заходи, бувають делегації, бувають гості, і в двір заїжджають відповідні автомобілі".

Єдиний вихід Наталія Мужикова вбачає в оформленні сервітуту – права спільного користування землею. За словами Дмитра Блауша, 10 мільйонів гривень з продажу гаражів облрада планує витратити на модернізацію готелю "Придеснянський".

Більше деталей — у сюжеті:

Читайте також:

Як діятимуть обмеження "червоної" зони в Чернігові та області. Пояснюють Ломако та Шерстюк

На початок