Суперечки через землю біля Ялівщини та Стрижня: як пройшла сесія Чернігівської міськради

Суперечки через землю біля Ялівщини та Стрижня: як пройшла сесія Чернігівської міськради

Суперечки через землю біля Ялівщини та Стрижня: як пройшла сесія Чернігівської міськради
. Суспільне Чернігів

Зміна цільового призначення землі в Ялівщині для зведення будинків і розробка проекту землеустрою для будівництва багатоповерхівки біля Стрижня. Ці питання стали найбільш обговорюваними на 5 сесії Чернігівської міськради. Суперечки точилися між депутатами та людьми, які хотіли не допустити прийняття цих рішень. Що, зрештою, ухвалили обранці на сесії, та про що домовилися міський голова Владислав Атрошенко і депутатка Марина Рейко далі в матеріалі.

На сесії Чернігівської міської ради Владислава Атрошенка члени громадської ради при облдержадміністрації зустрічають з плакатами. 15 лютого на розгляд винесли питання зміни цільового призначення 4-х приватних земельних ділянок на межі з РЛП «Ялівщина». Там хочуть будувати житлові будинки.

Про те, що питання планують зняти з розгляду стало відомо вчора, 24 лютого. Представники громадськості прийшли аби вимагати створення робочої групи з питань Ялівщини, а також поновлення дії мораторію на зміну цільового призначення земель в цьому районі – щоб не допустити будівництва нового «Царського села».

Начальник управління земельних ресурсів Василь Дмитренко каже, питань до законності не було б, якби були встановлені межі Ялівщини. З його слів, процес затягує обласна рада, якій місто у 2014 році надало дозвіл розробити проект щодо відведення земель Ялівщини для подальшої передачі Регіональному ландшафтному парку. Натомість облрада розробила проект встановлення меж. А це два різні документи.

За зняття питання земель у Ялівщині проголосували 37 депутатів.

Інший конфлікт стався під час розгляду трьох питань щодо території на вул. Коцюбинського, 84 біля річки Стрижень. На неї претендують мешканці ОСББ, які хочуть облаштувати там паркову зону, СБУ та комунальне підприємство «Чернігівбудінвест», які хочуть збудувати там багатоповерхівку.

Нагадаємо, 30 квітня минулого року, після протестів мешканців сусідніх будинків на сесії міськради, депутати не підтримали надання дозволу «Будінвесту» на розробку проекту забудови. У дозволі на розроблення проектів землеустрою ОСББ таки відмовили. Відмовили і управлінню СБУ. А от «Чернігівбудінвест» дозвіл на розробку проекту землеустрою цього разу отримало.

Ще один конфлікт на сесії – між міським головою Владиславом Атрошенком та головою фракції «ЄС» Мариною Рейко. Вона зробила зауваження про недофінансування медичної галузі минулого року. Натомість Атрошенко запропонував провести аудит підприємств групи «Вена», пов’язаних з Мариною Рейко.

Читайте також:

Бюджет області мають розглянути на сесії облради 26 лютого

На початок