Багатоповерхівка чи парк: кому дістанеться ділянка у центрі Чернігова біля Стрижня

Багатоповерхівка чи парк: кому дістанеться ділянка у центрі Чернігова біля Стрижня

Багатоповерхівка чи парк: кому дістанеться ділянка у центрі Чернігова біля Стрижня
Суспільне Чернігів

Кому дістанеться ділянка у Чернігові на вулиці Коцюбинського біля річки Стрижень вирішуватимуть на найближчій сесії міськради. Депутати обиратимуть серед трьох проектів. На цю територію претендують мешканці ОСББ, які хочуть облаштувати там паркову зону, СБУ та комунальне підприємство «Чернігівбудінвест», які хочуть збудувати там багатоповерхівки.

Будинок, який стоїть поряд з ділянкою на березі Стрижня, звели у 1986 році. В ньому уже є тріщини, каже Оксана Закревська. Мешканці бояться, що після забудови руйнування їхнього будинку посилиться.

За словами Оксани Закревської, згідно з планом забудови міста, який представники ОСББ знайшли в архіві, їм належить 44 сотки землі прибудинкової території. Об’єднання цю землю хоче офіційно за собою закріпити. Вперше їм відмовили, зараз вони знову подали документи на ділянку.

Правозахисник Олександр Гашпар, який представляє інтереси жителів будинку, каже – це бездіяльність міської влади, і мешканці будинку мають законне право на цю територію. За детальним планом забудови центра, міста ця ділянка - архівна.

«Вони мають на це повне і законне право, оскільки ця територія була визначена планом, ще при будівництві даного будинку, а також ця територія – вони просять в тих межах, в яких їх обслуговував ЖЕК. Натомість, хтось дуже зацікавлений у забудові берегу Стрижню. Невідомо на якій підставі, управління архітектури не відповіло на офіційний запит, але намалювали тут, на березі Стрижня, три багатоповерхових будинки», – сказав правозахисник Олександр Гашпар.

Комунальне підприємство «Чернігівбудінвест» у тому ж місці претендує на 16 соток землі. Для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку. Це питання також виноситься на сесію. З аналогічним формулюванням розглядатимуть на сесії можливість передачі землі Службі безпеки України.

Заступник директора «Чернігівбудінвесту» Олександр Сердюк каже, за нормами ДБН тут можна побудувати багатоповерхівку. Такий висновок дала компанія «Сіверпроект».

«В охоронну зону річки ніхто не входить. Територія, це землі міської комунальної власності, тому цих протиріч немає. Те що люди хочуть, більше 40 арів землі… Якщо взяти сучасні норми – площа будинку близько 400-500 кв.м, то 15 арів (соток) це і є та прибудинкова територія, яка може безпосередньо відійти у власність ОСББ», – сказав заступник директора КП «Чернігівбудінвест» Олександр Сердюк.

За його словами, якщо поряд із існуючим будинком збудують ще один, прибудинкова територія між ними буде розділена за нормами ДБН.

ОСББ намагається отримати цю земельну ділянку у власність, відколи навесні минулого року вперше почали говорити про можливу забудову території біля Стрижня. Тоді мешканці будинків на вулиці Коцюбинського 84 та проспекту Перемоги 107 вийшли з протестом під міську раду. Тоді на сесії депутати не підтримали надання дозволу на розробку проектної документації комунальному підприємству «Чернігівбудінвест».

«Нам пропонували зменшити територію, яку ми просимо. Нам розказували, що все буде згідно закону, що будинок, який буде будуватися буде стояти за нормами і будівельний паркан буде стояти не під вікнами нашого будинку, хоча земельна ділянка, яку зараз просить «Чернігівбудінвест» проходить просто під нашими балконами», – розповіла Оксана Закревська.

Міський голова, Владислав Атрошенко каже, усе має розглянути земельна комісія і прийняти зважене рішення.

«Мене цікавить у цьому питанні дві речі. Дотримання норм прибережної смуги, інсталяції, всіх норм. І друге: я б не хотів, як міський голова, таких прецедентів, коли власники житлового будинку, під яким виділена земельна ділянка, вони не хочуть собі незручностей, не хочуть, щоб поруч на ділянці, яка їм не належить, хтось щось будував», – сказав Владислав Атрошенко.

Кому передадуть ділянку, жителям навколишніх будинків, СБУ чи Чернігівбудінвесту, вирішать на наступній сесії міської ради, яка відбудеться 25 лютого.

Читайте також:

"Обвалений гуртожиток у Чернігові виставлять на конкурс: шукають інвестора, який збудує нове житло"

На початок