Перейти до основного змісту
У Чернігові учасник Революції Гідності зустрівся з курсантами, щоб згадати події зими 2014

У Чернігові учасник Революції Гідності зустрівся з курсантами, щоб згадати події зими 2014

У Чернігові учасник Революції Гідності зустрівся з курсантами, щоб згадати події зими 2014
. Суспільне Чернігів

Початок масових розстрілів, почуття беззахисності, взаємодопомога. Учасник Революції Гідності Микола Кривулько зустрівся з курсантами Академії державної пенітенціарної служби, поділився спогадами про Майдан 7 років тому.

18 лютого учасники Революції йшли мирною ходою до Верховної Ради, там мали розглянути зміни до Конституції щодо обмеження повноважень президента.

«Була команда і прохання від керівників, щоб не брати нічого дійсно, що може спровокувати бійню. Тобто, ні щитів, ні палиць, нічого не брати. І тому ми були абсолютно незахищені», – згадує Микола Кривулько.
«Я був в Іраку, і тому я відрізняв постріл мисливської рушниці, автомата Калашникова і снайперської гвинтівки. З перших пострілів я сказав: «Хлопці, працює снайпер, і треба визначати і ховатись, бо куля від снайперської гвинтівки навіть страшніша від автомату».

Зустріч присвячена Дню пам’яті героїв Небесної сотні. Так загиблих на Майдані вперше назвали 21 лютого 2014 під час прощання. 18-20 лютого на вулиці Інститутській силовики застрелили 47 активістів Євромайдану. Під час Революції гідності загинуло більше ста людей. До небесної сотні потрапили троє чоловіків з Чернігівщини.

Василь Прохорський був волонтером, медиком на Майдані. Він загинув 18 лютого, коли він надавав допомогу пораненому. Куля влучила йому у потилицю.

Андрій Мовчан був залізничником за освітою, але мріяв стати актором. Він працював майстром сцени Національного театру імені Івана Франка. Кожного дня він ходив на Майдан, перебував на барикадах.

Його не стало 20 лютого. Його тіло знайшли серед загиблих у Михайлівському соборі.

Віктор Орленко ходив на Майдан разом зі своїми дітьми, 19-річним Олексаном та 21-річною Світланою. Коли побачив, що поряд з сином розірвалася граната, кинувся допомогти синові, в цей час отримав тяжке поранення в голову. Рік чоловік боровся за життя, проте 3 липня 2015 року він помер у київській лікарні.

За даними прокуратури під час Революції гідності загинуло 104 людини. Поранень тоді зазнали 2,5 тисячі. Зі сторони силовиків, за даними Міністерства внутрішніх справ, в період з 18 лютого по 2 березня 2014 року загинули 17 співробітників.

Читайте також:

У Чернігові експонується виставка до сторіччя скульптора Флоріана Коцюбинського

Топ дня

Вибір редакції

На початок