У чернігівському ветеранському просторі "Серцевір" проводять заняття з каністерапії із собакою на прізвисько Лілу. Це — метод реабілітації за допомогою собак. Як розповіла керівниця секції соціальної відповідальності компанії COLLAR Інна Каращук, Лілу породи Кане-корсо. Вона спеціально відібрана та навчена за канадською системою.
"Лілу дев'ять років. Усе своє життя вона готувалася до роботи в каністерапії. Зараз у нас буде така вправа на довіру та внутрішні відчуття. Ми будемо вам зав’язувати очі, у нас є баф, і за допомогою собаки будемо проводити вас по полю", — сказала Інна Каращук.

З учасницями також працює психологиня. Після вправи всі діляться враженнями.
"Тоді, коли я відпустила собаку попереду себе, для мене тоді стало спокійніше. Вона знає куди йти, і я течу, як та річечка за нею. Думаю, це більше про відносини. Щоб не йти поряд або бути першою, а дати людині бути першою", — розповіла учасниця заняття з каністерапії Альона Петровська.


Марія Бондаренко на заняття з каністерапії приходить уп’яте. Вона — дружина ветерана. Розповіла, що чоловік зазнав осколкового поранення на фронті.
"Він, як медик, рятував хлопців. Дуже багато помирали, на жаль, на його руках. Через свій психоемоційний стан я бачу покращення і свого чоловіка також, тому що це відображається".

Інна Каращук розповіла, що у "Серцевірі" вони з Лілу займаються з квітня.
"У нас вже було 36 учасників за цей період. Це були різні люди: і військові з ампутаціями, і їхні дружини та діти".
Кінолог Євген Усенко працює з Лілу понад три роки. З його слів, вони з нею вже як друзі.
"Кожних два тижні ми проходимо повний грумінг — манікюр, педикюр. Стригти тут нічого. Баня, так би мовити. Також після занять собака стресує. Тому ми дуже багато гуляємо, у нас є локація, щоб вона могла зняти стрес".

Проєктна менеджерка громадської організації "Ветеранська спільнота України "Серцевір" Ольга Островідова розповіла, що ці заняття проходять у межах проєкту "Шлях відновлення".
"Можна долучитися, зателефонувавши в наш простір, можна через соціальні мережі. Заняття проходять на безоплатній основі, саме для нашої цільової аудиторії — для ветеранів та членів їхніх родин".

Як у Чернігові ветерани війни на протезах ремонтували приміщення для простору "Серцевір", дивіться в нашому репортажі:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.