Після трьох місяців зимівлі волонтери разом з черкащанами випустили в дику природу 300 кажанів, трьох різних видів. Їх місцеві жителі знаходили в різних місцях: між поверхами, на балконах, дорогах та передавали на реабілітацію.
Про це Суспільному повідомила представниця Центру реабілітації рукокрилих Марина Радевич.

За словами волонтерки Ярослави Коваль, руда вечірниця належить до найпоширеніших і найбільших видів кажанів в Україні, а її вага сягає двадцяти шести грамів:
"Особин часто знаходять у непристосованому для зимівлі місці: балкони, сходи між поверхами, інколи з горища через вентиляцію вони можуть спуститися в коридор. Можуть вилізти на вулицю, якщо погано поклали утеплення, то вони можуть звідти впасти" , — повідомила Ярослава Коваль.
Волонтерка розповіла, як люди можуть потурбуватися про рукокрилих, яких випадково знайшли: "берете садові рукавички, рушничок, кладете в коробку з-під взуття, банку, і чекаєте волонтера, щоб приїхав, забрав".

Перш ніж опинитися на волі, кажанам зробили кільцювання. За словами представників Центру реабілітації рукокрилих, це роблять для ведення обліку їх кількості та видів.
Одного з кажанів врятувала працівниця зоопарку Анастасія Григор’єва. Зі слів жінки, знесиленого кажана принесли до неї на роботу:
"Жінка на паніці принесла в зоопарк в коробочці, така: «шо з ним робити?», у людини переляк» Ми вже в зоопарку оглянули, крила цілі. Це був кажан виду нетопир Кюля, він досить крихітний білі крильця, прекрасна тварина. Звернулися до волонтерів і надали кормових комах з собою" , — розповіла черкащанка.

На зимівлі в квартирі у волонтерки Марина Радевич перебували сто кажанів.
"Інші були передані на Харків, тому що фізично у дві руки дуже складно займатися такою кількістю тварин. Минулого року не такі зміни в кліматі були, тому ми випускали у квітні. Цей раз ми вже дочекалися березня бо тварини навіть зимою відчувають що вже потеплішало. Вони не хочуть спати і не хочуть їсти" ,— пояснила Марина Радевич.
Волонтерка додала, що цього року у Черкасах випустили у природу понад 300 кажанів трьох видів.

"Випускати їх потрібно у вечірній час попередньо зігрівши у руках. Коли вона готова, то вона собі просто летить. Підкидати не можна і відпускати з висоти теж не можна. Ночі вже не холодні, заморозки не передбачаються, але навіть якщо так і станеться — у тварини достатньо жиру, щоб перебути кілька холодних днів", — додала Марина Радевич.