У Черкасах відкрили першу групу денного догляду для дітей з інвалідністю, які пересуваються на кріслі колісному.
Там з вихованцями від 5 до 12 років займатимуться вихователі: будуть їх навчати та гратися з дітьми, Суспільному розповіла директорка реабілітаційного центру для осіб з інвалідністю «Жага життя» Наталія Воронкіна.
Син Анни Роздобудько — п’ятирічний Дмитро має інвалідність з народження. Весь попередній рік Анна приводила його на реабілітацію до центру "Жага життя":
"Ми користувалися послугами іпотерапії, але ж для таких діток не було групи, дитина з тяжкою інвалідністю. Ми завжди з дитиною, всюди з дитиною. Тому що таких для таких діток садочки, на жаль, не доступні".

Тепер син Анни зможе соціалізуватися завдяки спілкуванню з іншими дітками у групі денного перебування. Прийшли сюди вперше:
"Зараз відкрилось, і це для мами — розв’язані руки, для дитини — це соціалізація. Нам пішли на зустріч. І вони врахували все, що підходить для наших діток. Тому що навіть стільчики — інклюзивні, щоб тримали спинку. Саме під наших діток".

Радіє відкриттю такої групи й мама шестирічного Давида:
"Це життєво необхідно для нас і для дітей. Бо дітки не мають можливості десь соціалізуватися, десь спілкуватися поза колом родини. Для нас, батьків, це фізично дуже важко, морально дуже важко, потрібно розвантаження якесь".

Ця група розрахована на вісім дітей, розповіла вихователька Ірина Кривопустова. Сьогодні заняття ознайомлювальне, тому вихованці відвідали його з батьками.
"Ця група буде в нас денна. Вона в нас буде в першій половині дня, харчування діток, а також розвиток відповідно до їхніх потреб. Все відбуватиметься в ігровій формі, оскільки діти сприймають краще матеріал саме в ігровій формі".

Директорка реабілітаційного центру Наталія Воронкіна додала, що ця група розрахована на дітей з інвалідністю, які пересуваються на кріслі колісному. Перебування в ній безоплатне.
"Наразі у нас перебуває на обліку 500 людей з інвалідністю. На кріслах колісних близько 50. У нас на території нашого центру вже знаходиться чотири групи денного догляду і наразі п’яту для дітей інвалідів, які пересуваються на кріслі колісних, ми зробили господарським способом".
Іграшки, навчальні матеріали та меблі центр придбав коштом фонду, розповіла Наталія Воронкіна. На це витратили 100 тисяч гривень.
"Меблі і всі приладдя, які потребують ці дітки ми купили за свої кошти, із загального фонду. Це кошти центру, це загальний фонд, ми розраховували на них, закладали на 2025 рік і витратили на обладнання".
Будівельні матеріали для ремонту надав гіпермаркет, додала заступниця міського голови Марина Гаркава:
"Долучився всіма матеріалами, облаштуванням. А майстри з професійного будівельного училища зробили капітальний ремонт. Тому без використання бюджетних коштів. Це дуже гарна соціальна взаємодія між бізнесом і міською владою".
За її словами, це перша в місті група денного догляду такого спрямування, створення якої відбулося без залучення бюджетних коштів.