У вольєрі Пехівського лісництва на Звенигородщині живуть 67 оленів. Для них місцеві лісничі готують повноцінний раціон. Підгодовують й інших тварин, які живуть у лісі.
Без їжі дикі тварини взимку можуть загинути, тож слідкують, аби вони не були голодні, розповів Суспільному лісничий Володимир Музиченко.
Єгер Роман Свинарський розповів, що входить у раціон тварин:
"Насіння кукурудзи, віники з листя, сіно та солонці".
Їжу викладають на підгодівельних майданчиках. Аби до них дістатися, треба проїхати вглиб лісу, пояснив інженер з охорони і захисту Олександр Шевченко:
"У тварин є така властивість, що вони мігрують по вершинах рельєфу. Саме на цих місцинах, де вони переходять, ми й ставимо годівниці, щоб їх підгодовувати і зручніше було нам під'їжджати".

Роблять це, аби забезпечити тварин поживними речовинами, адже взимку природних кормів не вистачає, додав єгер. Загалом у вольєрі розташовані чотири годівниці. Їх розміщують у місцях найбільшого скупчення тварин.
Тварини до "лісової їдальні" не підходять, поки лісництво не покинуть люди, розповів лісничий Володимир Музиченко:
"У нас тут нині 67 оленів. Коли випадає сніг, їм мало їжі і ми їх підгодовуємо. Цим ми зберігаємо їхню популяцію. Всі дикі тварини, які живуть у лісі, знають, що там є кормові майданчики і що вони можуть туди прийти і поїсти. Вони вже звикають до цього".

Через те, що зима 2024-2025 була теплою, тварини приходили до годівниць рідше, додав лісничий:
"Зима була не сильно морозна, не дуже сніжна, то олені до кормових майданчиків підходили рідко. Цього року ще лежали жолуді, була травичка і вони їли те, що було по вольєру. Але як стало більш морозно, то вони почали тут їсти".

Завдяки цьому запасів корму вистачило на довший період. Загалом на цей сезон торік заготовили 17 тонн сіна та 43 тони кукурудзи — так само як і в попередній рік, зазначив Володимир Музиченко.
"У нас є 14 гектарів полів, де ми вирощуємо зерно, плюс в нас чотири гектари поля, де ми сіємо люцерну. Також ми їм заготовляємо буряки та гарбузи".

Коли потепліє, інтенсивність підгодівлі зменшиться, але повністю її не припинятимуть, додав лісничий.