У черкаському зоопарку цьогоріч планують отримати потомство рисей. Для цього хижаків Боні та Клайда почали підгодовувати додатковими вітамінами, менше турбувати у вольєрі, а самцю розробили дієту для схуднення.
Як розповів Суспільному зоолог відділу ссавців Максим Григор’єв, зазвичай сезон розмноження починається з середини лютого, тому підготовку почали заздалегідь.

Рисі Боні та Клайд проживають разом у вольєрі із 2012 року, розповів зоолог відділу ссавців черкаського зоопарку Максим Григор'єв. З його слів, востаннє приплід ссавці давали шість років тому.
"Взагалі в природі розмноження у рисі розпочинається десь із середини лютого, але щоб підвищити шанс на отримання приплоду, ми вирішили заздалегідь почати підготовку. Ми давали рисям вітамін Е на корм, самиця додатково отримувала фолієву кислоту", — прокоментував зоолог.

Максим Григор'єв пояснив, аби збільшити шанси на отримання потомства, самця Клайда довелося перевести на дієту:
"У них уже відзначалися труднощі з копуляцією, тобто він не міг здійснити повноцінне проникнення і таке іноді трапляється через те, що заважає живіт. Ми трошки перерахували йому раціон в бік зменшення кілокалорій. Ми їх годуємо увечері, тому ми їх прикриваємо, оскільки самиця Боні їсть частину своєї їжі, а іншу прикопує собі в солому, лігво, трохи на потім, а самець Клайд знаходить і з'їдає".

П'ятирічний Макар впізнав цих тварин, бо бачив в книзі, розповів дідусь Іван Кузьменко:
"Онук захотів сильно в зоопарк, він в нас дуже любить тварин, павучків — усіх тварин любить".
Дружина Іван Кузьменка Ірина розповіла — коли востаннє відвідували зоопарк вже не пригадає:
"Колись дуже давно були, ще як діти в нас були малі, а це вже з внуками тепер прийшли".

Зоолог Максим Григор’єв пояснив — про початок парування рисей свідчитиме гучне нявчання самця:
"А зараз вони ще труться один об одного, муркають, з'явилися мітки на склі більш інтенсивні. В цей час бажано обмежити всі дії по вольєру та менше заходити, лякати, це стосується також відвідувачів".

Максим Григор'єв додав, що у випадку вдалого зачаття та вагітності приплід можна буде очікувати у квітні чи травні.