У Черкасах щороку 25 лютого у міській центральній бібліотеці імені Лесі Українки проводять тематичні заходи, оскільки цього дня народилася письменниця та поетеса, імʼям якої названо заклад.
Саме в цей день пропонують відзначати День української жінки автори законопроєкту, що нині перебуває на розгляді Верховної Ради, розповіла Суспільному співавторка ініціативи, народна депутатка Наталія Піпа.

За словами завідувачки відділу бібліотеки Наталії Ґромової, у закладі цього дня згадують поетесу, цитуючи її вірші. Утім наразі важливо правильно сприймати постать Лесі Українки:
"Її розглядають як таку хворобливу, тендітну дівчину, але вона мала дуже сильний вольовий дух — вона незламна".

Доцентка кафедри української літератури Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Інна Кошова, обрала постать Лесі Українки для першого фільму про кохання в житті великих українців.
Зі слів науковиці, поетесу там прагнули показати як багатогранну особистість. Для цього також проводили зйомки в київському будинку, де проживала поетеса. Нині там музей.

"Вона дуже, з одного боку, емоційна ніжна натура, дуже пристрасна тендітна, і разом з тим – дуже сильна. Така сильна, що Іван Франко назвав її мало не одиноким мужчиною на всю сучасну соборну Україну", – зазначила Інна Кошова.
Законопроєкт про відзначення щороку 25 лютого в день народження Лесі Українки День української жінки перебуває на розгляді Верховної Ради від 13 лютого 2023 року. Одна з його ініціаторок, нардепка Наталія Піпа прокоментувала ситуацію з його статусом:
"Його два роки тому було подано. На сьогодні немає активних рухів, щоб прийняти його як за державне свято. Я і не наполягаю на це, враховуючи, яка ситуація в країні. Добре, що така пропозиція є".