13-річні сестри Анжеліна й Анжеліка Коцелюк з Корсуня-Шевченківського пишуть ікони. Цьому ремеслу в 2017-му їх навчила львівська художниця.
Сестри Анжеліка й Анжеліна Коцелюк розповіли, що перед тим, як розпочати роботу над іконою потрібно помолитися і отримати благословення. Майстерню для юних мисткинь облаштували вдома.

Для ікони використовують липові дощечки та спеціально їх підготовлюють:
"Беремо дошку, її треба добре пошкрябати, щоб марля приліпилася. Потім потрібно поґрунтувати цю дошку, воно вийде ось так", – розповіла Анжеліна.
Потім роблять ескіз: змальовують ілюстрації з книг.
"Треба малювати обережно, старатися, щоб не було кривих ліній, щоб вони були рівненькі", – розповіла Анжеліка.
Написання ікон – це сакральне, або ж священне, мистецтво. Тому, розповіла Анжеліна, волю фантазії давати не можна, слід дотримуватися канонічних правил. Над ескізом образа Матері Божої та Ісуса Христа дівчинка працювала два дні:
"Повністю зобразила образ. Очі, ніс. Усі деталі уточнила, усі складочки на одязі, щоб потім можна було його добре побачити".
Читайте також: "Вранці малярка, а ввечері кондитерка. Черкащанка Надія Горелишева робить пряники"
Ескізи переносять на дощечки та готують фарби. Із цим дівчатам допомагає учитель Ярослав Байда. Він навчав їх живопису із п'ятирічного віку, а вони долучили його до іконописання.
"У дівчат не один вчитель, у дівчат декілька вчителів. Одна з них Тетяна Скоромна – знаний іконописець. І батьки, коли везли діток на майстер класи, – також брали мене. У мене була змога навчитися іконопису", – розповів Ярослав Байда.

За його словами, дівчата хоч і сестри, але різні за характером мисткині:
"Ліка більш імпульсивна – швидко малює. А Ліна спокійно, вдумливо робить, повільно. Їхні картинки можна впізнати по почерку. Ліна дуже старється, Ліка теж страється, але швидко. І теж непогано виходить".

Пишуть ікони фарбами-пігментами, що зроблені з натуральних продуктів. Їх додають у суміш жовтка та пива.
"Ми добавляємо червоний колір. Мішаємо з охрою, додаємо трішки чорного. І отримуємо потрібний нам колір. Тоді цим кольором ми робимо обводку", – розповіла Анжеліка.

Писати одну ікону можуть від декількох місяців до пів року , розповіла Анжеліна:
"Першу ікону я намалювала в дев'ять років, у селі Шевченкове. Є у мене ікона, котру я намалювала в селі Лаврове. Є ікона намальована в монастирі в Луцьку".
Читайте також: Як виготовляють різдвяне обрядове печиво
Особливо захопилися дівчата цим мистецтвом після майстер-класів у монастирях західної України. Туди їх запросила художниця Тетяна Скоромна.
"Після майстер-класів я зрозуміла, що дуже хотіла цьому навчится. Як тільки почала малювати, відразу таке почуття, наче б я мала це робити. У мене був такий випадок, що в мене нічого не виходило. І я пішла на сповідь. Посповідалася і потім добре почало виходити все", – розповіла Анжеліна.
Сестри планують продовжувати займатися іконописанням і в майбутньому. Після школи, Анжеліка планує вступати до Львівської академії мистецтв.
Батьки дівчат підтримують захоплення дітей та сприяють розвитку їхньої майстерності.