У Черкасах 11 лютого запрацював муніципальний кризовий центр. Це місце, де жертви домашнього насильства можуть знайти прихисток та підтримку. Їм надають безоплатне житло, консультацію психолога та юриста.
На облаштування центру витратили 15 мільйонів гривень з міського бюджету, розповів Суспільному міський голова Анатолій Бондаренко.
Фахівчиня із соціальної роботи Олена Дядик розповіла: кімнати центру облаштували ліжками для дітей та мам.
"В інших кімнатах так само можуть бути і дорослі, і діти, але там більші ліжка і може бути навіть дві дитини", — додала вона.

Також є кухня, ванна, а ще — дитяча кімната:
"Якщо мама займається своїми буденними справами або пішла на кухню чи в пральню, діти в цій кімнаті можуть малювати, гратися. Для них все підготували".

Безоплатно у кризовому центрі можна жити пів року, зазначила Олена Дядик. Він вміщує 28 людей.
"Тут для них буде спокій, відпочинок. Якщо їх буде тут багато, то вони можуть спілкуватись між собою", — додала фахівчиня.

Відвідувачка кризового центру пані Марина прийшла на його відкриття. Каже, послугами фахівців подібних закладів користувалась 12 років. Розповіла, що зазнавала жорстокого поводження від матері та чоловіка. Своє обличчя просить не показувати в цілях безпеки.
"Усе моє життя — це боротьба за існування. Тут ти знаєш, що ти у безпеці, тебе ніхто не знайде і тобі нададуть психологічну допомогу. Наче в коконі сидиш і немає зовнішніх подразників", — поділилася пані Марина враженнями про перебування в центрі.
За допомогою можна звернутись без попереднього запису чи направлення, все відбуватиметься анонімно, розповіла директорка центру соціальних служб Людмила Савранська. Серед основних послуг називає такі:
"Послуги безпечного проживання, психологічна підтримка постраждалих і весь необхідний супровід в питаннях юридичної підтримки. Департамент соціальної політики і поліція будуть знати графік роботи, порядок та алгоритм розміщення постраждалих у притулку і кризових кімнатах. Також фахівці будуть здійснювати супровід тих, хто звертатиметься самостійно".

Будівництво центру тривало три роки роботи, фінансували його з міського бюджету. Загальна вартість проєкту — 15 мільйонів гривень, розповів міський голова Черкас Анатолій Бондаренко:
"Проєкт реалізували довго. Були великі технічні проблеми у зв’язку з тим, що будівля була зведена в радянські часи. Тут робили повністю підсилення фундаменту, бо він відвалювався".
Зі слів директорки міського центру соціальних служб, Людмили Савранської, у 2024 році до них надійшло 240 звернень щодо домашнього насильства, а з початку 2025 року мобільні бригади здійснили 172 виїзди для надання допомоги.
