Перейти до основного змісту
Волонтери з Черкащини перетворюють старі акумулятори в павербанки та зарядні станції для ЗСУ

Волонтери з Черкащини перетворюють старі акумулятори в павербанки та зарядні станції для ЗСУ

Ексклюзивно

Волонтери з Черкащини із перших днів повномасштабної війни перетворюють вживані акумулятори від електротранспорту на павербанки для українських військових.

Цими зарядними пристроями можна зарядити телефон, рацію чи старлінк, розповів Суспільному один із волонтерів Владислав Забудько.

Акумулятори із вживаного електротранспорту передають з-за кордону, розповів волонтер Тимофій Лебідь. З протестованих батарейок спаюють основу, яку поєднують із корпусом.

"Далі ми все ізолюємо і вийде павербанк, є, наприклад, зі швидкою зарядкою, його місткість 50 тисяч міліампер годин".

Розповів: власноруч зібрані павербанки надійніші, ніж куплені. Наприклад, одним із зібраних можна зарядити телефон, як мінімум десять разів.

"Павербанки, які хлопці замовляють в магазинах швидко повиходили з ладу і в них немає реальної заявленої місткості. Ми кожен павербанк тестуємо перед відправленням. У нас доволі велика черга в черзі до 40 людей очікують павербанки", — пояснив Тимофій Лебідь.

"Подяка надихає": волонтери на Черкащині виготовляють павербанки та зарядні станції для ЗСУ
Волонтери на Черкащині виготовляють павербанки для ЗСУ. Суспільне Черкаси

Для більш серйозних задач, таких, як підживлення рацій, тепловізорів, старлінків та дронів майструють зарядні станції, розповів волонтер Владислав Забудько. Кожен запит від військових — особливий.

"Приходить задача від хлопців, що саме вони хочуть заживити і ми під цю задачу вже все розробляємо. Навіть до дев'яти кіловатів. Хлопці, наприклад, виходять на шість діб зі старлінком і він може безперервно працювати".

Частину деталей друкують на 3-D принтері, розповів Тимофій Лебідь. За його словами, це пришвидшує роботу.

"Корпуса з Китаю дуже довго чекати. А тут по місцю ми можемо надрукувати, наприклад, задню кришечку. Зварили акумулятор, вставили плату і павербанк в цей же день може поїхати до хлопців. Вони можуть зарядити рацію, мають зв'язок зі своїм командиром чи побратимом, можуть подзвонити своїм рідним і сказати: я живий і все зі мною добре".

"Подяка надихає": волонтери на Черкащині виготовляють павербанки та зарядні станції для ЗСУ
Волонтери на Черкащині виготовляють павербанки. Суспільне Черкаси

Чоловіки працюють без вихідних і щодня відправляють від 10 до 15 зарядних пристроїв на передову. У такому режимі допомагають працювати відгуки від військових, розповіли волонтери.

"Коли тобі присилає відео військовий і каже, що це круто, що павербанки, станції та дрони допомагають, тоді в тебе ще більше стає бажання, тебе надихає це робити, продовжувати свою справу".

Відео з подяками військові надсилають волонтерам:

"У нас є можливість заряджати всі мобільні девайси, рації, запускати старлінк і навіть робити освітлення і мавіки заряджати", — з такою подякою звернулись до волонтерів зв'язківці танкового батальйону.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Підписуйтеся на WhatsApp

Вподобайте наш Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок