У Черкаському клінічному онкоцентрі провели трансплантацію нирки для 54-річного жителя Кіровоградщини. Без двох нирок чоловік залишився рік тому під час операції.
На новий орган чоловік очікував пів року, розповів Суспільному завідувач центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску.
Житель Кіровоградщини Юрій Шкіндер прийшов на плановий огляд після трансплантації нирки. Поділився, що почувається краще:
"Настільки, мабуть, вдала була операція, що больових відчуттів в мене не було і немає. Сам фізичний стан в мене кращий, ніж до операції".
Без обох нирок він залишився рік тому під час видалення жовчного міхура, розповів пан Юрій:
"Мені робили операцію. Як мені тоді пояснили лікарі, це було в результаті їхньої помилки. Буквально за три години я залишився без нирок".
Аби підтримувати життя, робив процедуру діалізу — метод очищення крові при гострій нирковій недостатності. Для цього тричі на тиждень долав по 120 кілометрів.
"Чотири години діаліз і три години це дорога, відпочити і поїхати назад. Хто не побував у цій шкірі, просто не зрозуміє це все".
Звістка про можливість пересадки йому донорської нирки застала чоловіка на роботі.
"Все було настільки швидко, що фактично не встиг навіть і злякатись. Від дзвінка до того, як мене вже обслуговували і до операції пройшло десь три години".
На нову нирку пацієнт очікував менше ніж пів року, розповів завідувач центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску.
"Пацієнт отримав нирку і ми дуже раді, що все пройшло в спокійному режимі, ця нирка запрацювала і цей пацієнт вже через тиждень покинув наш центр. У цей день ми отримали третій апарат гемодіалізу у наш центр і виписали третього пацієнта за три тижні у стані після трансплантації".
Надалі пацієнту потрібно буде відвідувати планові консультації, розповів медик:
"Чудово, що нирка запрацювала з першої доби і він почав досить активно ставати на ноги. І я дуже сподіваюся, що на довгий термін він забуде, що таке машина для гемодіалізу".