У Черкаському державному бізнес-коледжі стартував 12 сезон безоплатних курсів з програмування IT-kids. Учні 6-9 класів навчатимуться основ технологій для створення сучасних вебсайтів.
Таку ідею започаткували у 2016 році аби залучити тих дітей, які б хотіли розвиватися в технологічному напрямку, розповів Суспільному один з керівників проєкту Владислав Хотунов.
Цьогоріч взяти участь вирішили 36 учнів. Їх поділили на дві групи. За кожною з них закріплено по пʼять менторів — студентів які допомагатимуть опановувати програмування. Третьокурсник Максим Семенов у цій ролі вперше. Розповів, що передавати власний досвід — цікаво. Теми для занять розробляли з викладачами. Перше заняття — ознайомче.
"Будуть розповідати про загальні речі без яких не можна працювати з подальшим курсом. Трохи буде про мову програмування, про розмітку гіпертексту, із програм будемо використовувати візуальний код. Буквально вже на пʼятому занятті більшість зможе написати невеличкий простий сайтик".
Восьмикласник Ярослав Курган на курси прийшов втретє:
"Я два рази проходив курс "Python", і один раз HTML. Мені дуже подобається IT, тому я цим займаюсь. Хочеться вивчити декілька мов програмування".
До дванадцятого сезону долучилася з друзями Владислава Стукало. Прийшла, аби відкрити для себе нову галузь знань:
"Хочу навчитись чогось нового, більше розумітися в тому. Подобається тим, що великі зарплати, грошей багато — це цікаво в якомусь плані".
Мама однієї з учасниць курсів Валентина Найдан розповіла, що коли дізналася про навчання вирішила запропонувати доньці.
"Вона навчається у восьмому класі. Щоб якось трішки визначитися куди нам далі рухатися. Ми взагалі не з Черкас, ми з району, хочеться, щоб вона спілкувалася з новими людьми, щось нове дізнавалася. І я говорю, яка різниця де вона буде сидіти в телефоні, хай це буде з користю".
Курси організували на базі Черкаського державного бізнес-коледжу спільно з IT кластером. Це громадська організація, яка об’єднує місцеві IT компанії, розповіла її керівниця Анастасія Негода. По завершенню курсів на учнів чекають екскурсії.
"Ми його запускали в рамках одного з головних наших напрямів. Це ITducation покращення якості IT освіти у навчальних закладах вищої освіти та в школах. Головна мета — профорієнтація, те чого зараз не вистачає і в школах і у вищих навчальних закладах є показати дітям можливість і дати спробувати що таке IT. Ми зі своєї сторони такі невеличкі бонуси: мініекскурсії в IT-компанії для дітей і їх батьків, щоб вони в реальному часі побачили як працюють спеціалісти".
Цей сезон відрізняється від попередніх змішаним форматом занять: в коледжі, на базі IT-компанії та кілька занять онлайн, пояснив один з ініціаторів проєкту Владислав Хотунов:
"Цей сезон у нас зорієнтований якраз на вивчення основ веброзробки і тематику наших проєктів — новорічні листівки, новорічні сайти, новорічні веборієнтовані застосунки. Ми намагаємося переключити дітей на ноту позитиву в умовах буремності і війни в якій вони перебувають на сьогодні".
Зі слів пана Владислава, по завершенню курсів кожен презентуватиме свій проєкт, отримає за нього оцінку та сертифікат.