"Хлопці, ми вас не забули": на Черкащині працює ветеранський простір для воїнів та їхніх сімей

"Хлопці, ми вас не забули": на Черкащині працює ветеранський простір для воїнів та їхніх сімей

Ексклюзивно

В одному з міст Черкащини вже майже рік, як відкрив двері військовим та членам їхніх родин ветеранський простір. Із першого дня його роботи туди звернулися 350 людей.

Там нині надають соціально-психологічну реабілітацію, та планують ще проводити медико-соціальну, розповіла Суспільному директорка центру надання соцпослуг Юлія Панчук-Золотухіна.

Військовий Іван Рябошапко розповів, що нині перебуває на лікуванні. А у вільний час відвідує цей ветеранський простір:

"Люди сюди заходять і можуть відпочити: книжки почитати, у більярд пограти чи в шахи. Для психологічного розвантаження це дуже добре для військових".

Серед усіх послуг, які тут надають, захисник звертався за консультацією до юриста.

"Мені зразу дівчата надали телефони та допомогли зробити ксерокопії документів. Наприклад, форма у мене є, тому я не звертався, а от мої побратими — так: підшивали форму, їх стригли, ні в чому не відмовляли. Побратимам дуже подобається", — пояснив Іван Рябошапко.

Ветеранський простір у громаді створили в жовтні 2023 року, розповіла директорка центру надання соцпослуг Юлія Панчук-Золотухіна. Окрім соціально-психологічної реабілітації військових, тут надають ту допомогу, по яку вони звертаються:

"Ми купили більярдний стіл, потім нам освіта переписала тенісний стіл. Потім підприємці громади почали приносити нам картини, які треба малювати за номерами, шашки, шахи – тобто різне. Пізніше, ми зʼясували, що в хлопців є потреба розв'язувати юридичні питання. Тепер юрист приходить і надає консультацію та допомагає писати рапорти, довідки. Ми робимо сканкопії документів і направляємо куди їм потрібно. У нас стрижемо хлопців і робимо манікюри, педикюри".

"Хлопці, ми вас не забули": на Черкащині працює ветеранський простір для воїнів та їх сімей
У ветеранському центрі. Суспільне Черкаси

На стіні розміщена карта України, яка є символом.

"Вона є символом, який зв’язує нас з нашими воїнами, які проходять реабілітацію. Вони лікуються в лікарні, а в нас проходять соціально-психологічну реабілітацію. І тут, звичайно, вони залишають свої позивні й звідки вони приїхали", — пояснила директорка центру.

І хоч інколи хлопцям, зі слів Юлія Панчук-Золотухіна, важко адаптуватися, та тут вони можуть розвантажитися і знайти друзів.

"У перший день хлопці можуть прийти й сидіти. А на другий день можуть робити хоч якісь рухи, наприклад, каву попити. На третій — можуть розкрити душу", — зазначила директорка центру.

"Хлопці, ми вас не забули": на Черкащині працює ветеранський простір для воїнів та їх сімей
Карта України як символ. Суспільне Черкаси

На цьому зупинятися не планують, зазначила пані Юля:

"Нині ми надаємо соціально-психологічну реабілітацію, тобто адаптацію фактично до мирного життя. У планах маємо зробити медико-соціальну реабілітацію. А також ми зараз працюємо над тим, щоб створити справжній реабілітаційний центр".

Син Євгенії Ільченко пішов добровольцем у 2014 році. Під час повномасштабної він отримав тяжке поранення. Тому розширення реабілітаційного центру вважає актуальним, розповіла жінка.

"Я можу сказати, що оскільки в мене син тяжкопоранений і йде на списання, із виключенням військового обліку. Тому для нас особисто цей центр був би дуже важливим", — зазначила Євгенія Ільченко.

"Хлопці, ми вас не забули": на Черкащині працює ветеранський простір для воїнів та їх сімей
У ветеранському центрі. Суспільне Черкаси

Важливо в цей час підтримувати й влаштовувати свято і для дітей військовослужбовців, поділилася завідувачка відділення надання соцпослуг денного перебування Любов Ковбаса:

"Дуже стараємось цих дітей трохи розвеселити та допомогти справитися з тим, що батьків, братів, сестер, родичів забрали на війну".

Фахівчиня соціальної роботи Тетяна Крилова з військовослужбовцями та їхніми родинами працює з червня 2023 року.

"За цей рік мене відвідали 56 родин. Різні сімʼї, де військовослужбовці були й поранені, і зниклі безвісти, і загиблі. Мені здається, що найбільше люди чекають, що про них пам’ятають, знають і можуть допомогти. Наших військовослужбовців і їхніх родин найбільше цікавлять юридичні питання, вони — на першому місці. Війна закінчиться і треба, щоб люди відчули, що тут їх чекали. І щось зробити для того, щоб відчули, що, хлопці, ми вас не забули, ви з нами. Ми хочемо допомогти не тільки їм, а і їхнім родинам", — пояснила Тетяна Крилова.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок