"У 30 разів більше хворих": як черкащани вакцинуються від кашлюка, дифтерії та правця

"У 30 разів більше хворих": як черкащани вакцинуються від кашлюка, дифтерії та правця

Ексклюзивно

В Україні збільшилася кількість хворих на кашлюк. Нині зафіксовано 4 863 випадки, що у 30 разів більше, ніж у 2023 році. На Черкащині з початку року бактеріальне інфекційне захворювання виявили у 67 людей та один випадок захворювання на правець. Тоді як торік таких випадків не було.

Із 1 серпня в Україні розпочалися додаткові заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Щепитися можна буде до кінця року, розповів Суспільному головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

Перевірила медичну картку, аби впевнитися, що всі огляди лікарів записані місцева жителька Анна Воротинцева. Її доньці Златі — шість, і вона йтиме у перший клас. Одна з умов вступу — медична довідка.

"Перед тим, як іти в перший клас ми повинні дати форму 086, де є всі вакцинації і проходження всіх лікарів".

"У 30 разів більше хворих": черкащани вакцинуються від кашлюка, дифтерії та правця
Папки зі списками щеплень у сімейного лікаря. Суспільне Черкаси

Місцева жителька Катерина Медвідь до медзакладу прийшла отримати щеплення від COVID-19. Це її четверта доза вакцини:

"Цей рік, що минув, я пропустила. Просто дуже хворіли. Проблеми були в сім’ї, то я не вакцинувалася, а тепер вирішила прийти знов, перед сезоном".

За свої 73 роки намагалася не пропускати планових щеплень. Після цієї має намір вакцинуватися від правця. Останнє щеплення їй робили в 16 років.

"Це ще коли в дитинстві, у школі, коли там було ще планове щеплення. А я вже ж стара людина".

Щоб щепитися від дифтерії та правця дорослі звертаються здебільшого, коли є ризик інфікування, або при працевлаштуванні, розповіла сімейна лікарка Ірина Осинська.

"Люди, у яких були травми певні, невеликі, вони не звернулися в травмпункт, вони приходять до нас зробити щеплення. Є такі, що їм телефонують медсестри чи сімейні лікарі запрошують на щеплення: пояснюють, що потрібно щеплюватися від правця та дифтерії кожні 10 років".

"У 30 разів більше хворих": черкащани вакцинуються від кашлюка, дифтерії та правця
Роблять щеплення. Суспільне Черкаси

Частіше пацієнти звертаються влітку, пояснила лікарка, перед початком табірної зміни та в серпні, напередодні навчального року.

"Починають приходити із червня, що нам потрібні довідки в санаторій, табори, то потрібно, щоб було щеплення. Знову ж таки, сімейний лікар, чи педіатр дивиться: о, потрібно вже робити, вони направляють на щеплення. Здебільшого це підлітки, тому що їм потрібно до школи 1 вересня, для заповнення форми 086 потрібно зробити щеплення".

"У 30 разів більше хворих": черкащани вакцинуються від кашлюка, дифтерії та правця
На столі у сімейного лікаря. Суспільне Черкаси

На кількість вакцинованого населення вплинуло повномасштабне вторгнення, пояснив головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

"Подекуди, в силу об'єктивних причин, люди не мали доступу, особливо ті, які змушені були мігрувати з зон військових дій. Це об'єктивні причини, і в зв'язку з цим обсяги щеплень і термін їхнього проходження, планування календаря зменшилися. Але є і суб'єктивні причини, у нас є велика кількість відмовників".

"У 30 разів більше хворих": черкащани вакцинуються від кашлюка, дифтерії та правця
Відвідувачка. Суспільне Черкаси

Із 1 серпня в Україні стартувала кампанія щодо додаткових заходів з імунізації проти кашлюка, дифтерії та правця. Показовим, додав Володимир Папач, став єдиний в цьому році випадок захворювання на правець.

"Коли захворіла 13-річна дівчинка, мешканка Монастирищенської громади. Після двомісячного лікування вона одужала, але таких наслідків можна б було уникнути, якби дівчинка була щеплена, на жаль, батьки вчасно не подбали. Вакцинація наразі — це єдиний ефективний спосіб, аби захистити себе і своїх дітей".

Уточнити інформацію щодо порядку проведення щеплень та показань до них можна у свого сімейного лікаря, додав Володимир Папач. Станом на 29 серпня область отримала 70 з половиною тисяч доз вакцини.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок