На Черкащині у дитини виявили правець

На Черкащині у дитини виявили правець

На Черкащині у дитини виявили правець
. Суспільне Черкаси

На Уманщині дитина захворіла на правець. Її шпиталізували до медзакладу, попередньо встановили, що вона не була щеплена.

Це перший у 2024 році випадок правця на Черкащині, розповів Суспільному головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.

Йдеться про випадок правця у 13-річної жительки Уманського району.

"Потерпілу дівчинку шпиталізували до КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради». Їй надають кваліфіковану медичну допомогу. При проведенні епідрозслідування встановлено, що дівчинка отримала травму та не була щеплена проти правця відповідно до календаря профілактичних щеплень", — пояснив Володимир Папач.

Фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів, а також необхідних лабораторних досліджень.

За інформацією Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб, протягом останніх 10 років на Черкащині зареєстровано шість випадків захворювань на правець. Серед захворілих – пʼятеро дорослих та одна дитина. Останній випадок був зафіксований у 2023 році. Усі захворілі не мали щеплень проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

За словами медика, правець – важка інфекційна хвороба з групи ранових інфекцій, яка спричиняється анаеробними мікробами Clostridium tetani, що живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

"Правець не передається від людини до людини – лише внаслідок травмування, коли пошкоджуються шкіра та слизові оболонки, – тоді в рану можуть потрапити спори збудника. Збудник правця дуже стійкий – у висушеному вигляді без доступу світла зберігається до 10 років", — розповів лікар.

З його слів, симптоми захворювання можуть з’явитися від трьох до 21 дня після зараження.

Симптоми правця:

  • стиснення щелеп, судоми мімічних м’язів,
  • проблеми з ковтанням,
  • утруднена мова,
  • ускладнене дихання,
  • болісна напруга у всьому тілі, судоми.

"Як правило, до лікаря звертаються люди при сильному пораненні або відкритій рані, а зі звичайними порізами – рідко. Тому і ризик захворювань вищий серед тих, хто отримує невеликі ранки та порізи. Особливо це стосується дітей, які є дуже активними та часто піддаються травмуванню", — пояснив Володимир Папач.

У групі ризику перебувають ті, хто займається травматичним видом занять: працівники сільського господарства, деревообробних та промислових підприємств тощо. У групі ризику знаходяться усі вікові групи, хто не отримав своєчасну вакцинацію та ревакцинацію.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок