Перейти до основного змісту
Спалах африканської чуми свиней на Черкащині: чи є небезпека для людей

Спалах африканської чуми свиней на Черкащині: чи є небезпека для людей

Важливо
АЧС у свиней в будинку-інтернаті
Свині у приватному господарстві. Суспільне Черкаси

На Черкащині зафіксували спалах африканської чуми свиней — інфіковані тварини виявили у підсобному господарстві дитячого будинку-інтернату у Смілі.

Про це розповіли Суспільному в Головному управлінні держпродспоживслужби в Черкаській області.

Фахівці Черкаської регіональної державної лабораторії держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, виявили ДНК вірусу африканської чуми свиней у двох тварин віком 12 місяців при молекулярно-генетичному випробуванні.

"Африканська чума свиней — гостре вірусне захворювання, яке не тільки передається при контакті здорових тварин із хворими, але і розповсюджується через м’ясопродукти, у тому числі харчі, корм, транспорт забруднений виділеннями хворих тварин. Вірус можуть переносити комахи, дикі птахи та звірі, зокрема дикі кабани. Тварина гине через два-пʼять днів після зараження", — розповіли в пресслужбі.

За кілька діб вірус здатен знищити майже 100% наявних в господарстві свиней, додали в пресслужбі.

"Якщо захворювання потрапляє у господарство або у населений пункт, вихід один — вибивати все поголів’я та спалювати трупи, оскільки в світі ще не розроблено вакцини та не винайдено лікування. Відновлення свинопоголів’я в господарстві можливе лише через рік після проведення повного комплексу оздоровчих заходів", — деталізували в пресслужбі.

Однак, як зауважили у держпродспоживслужбі, люди на африканську чуму свиней не хворіють, але території карантину певний час зазнають економічних збитків через заборону ведення свинарства, завозу-вивозу продукції свинарства, зернових тощо.

Як розповіли у відомстві, наразі Головне управління вживає заходів відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

Що робити, аби запобігти зараженню тварин?

  • Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати їх вигулу та контакту з іншими тваринами;
  • обов’язково повідомте про наявність у вас свиней найближчу державну установу ветеринарної медицини, де отримаєте консультації стосовно проведень профілактичних щеплень поголів’я проти інфекційних захворювань;
  • обслуговуйте тварин у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;
  • згодовуйте тваринам лише доброякісні корми придбані в офіційних пунктах продажу та вимагайте документи, що засвідчують їх якість та безпечність. Не згодовуйте свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти їхнього забою;
  • регулярно проводьте боротьбу з комахами та мишовидними гризунами;
  • не дозволяйте стороннім особам відвідувати приміщення, де утримуються свині та зберігаються і готуються корми;
  • подвірний забій тварин необхідно проводити лише після огляду та дозволу лікаря ветеринарної медицини,  найближчої державної установи;
  • забезпечуйте високу санітарну культуру господарювання, переміщуйте  живих та забитих тварин лише при наявності відповідних супровідних ветеринарних документів.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Топ дня

Вибір редакції

На початок