У людей, які захворіли на гостру кишкову інфекцію після обіду у черкаському закладі, виявили сальмонельоз.
Захворілі пов’язують своє отруєння із вживанням суші у черкаському суші-барі "FUGU", розповів Суспільному головний державний санітарний лікар області Володимир Папач.
Ідеться про спалах гострої кишкової інфекції в одному із закладів харчування Черкас, де захворіли люди. Їх госпіталізували до інфекційної лікарні.
"Станом на 12 серпня, 15 людей вже пролікували та виписали з медзакладів. За інформацією Черкаської міської інфекційної лікарні, дев'ять захворілих мають уточнений діагноз — сальмонельозний ентерит", — розповів Володимир Папач.
За словами лікаря, фахівці виявили у продуктах бактерії роду сальмонела:
"За результатами досліджень Черкаської міської інфекційної лікарні та центру контролю та профілактики хвороб, від хворих та з окремих проб харчових продуктів виділено бактерії роду сальмонела. З гігієнічних змивів, взятих у закладі, виділено умовно-патогенні мікроорганізмиМожуть спричинити, наприклад, гострі кишкові захворювання, холеру, гепатит, тиф, дизентерію. та БГКПКишкова паличка — один з головних видів бактерій, що живуть у нижніх відділах кишечника ссавців, загалом відомих як флора кишечника.".
Черкаський суші-бар "FUGU" на своїй офіційній сторінці в інстаграмі прокоментував ситуацію щодо отруєння людей у закладі та повідомив, що відшкодує витрати людей на лікування:
"3 усіма захворілими гостями, контакти яких ми отримали з лікарні, а також з відвідувачами, які звернулись до нас безпосередньо, ми підтримуємо звʼязок та забезпечуємо відшкодування витрат на лікування".
Що відомо про сальмонельоз
- Сальмонельоз – це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія роду Salmonella.
- Джерело збудника інфекції – тварини, хворі на сальмонельоз люди або здорові бактеріоносії.
- Механізм передачі інфекції — фекально-оральний.
- Хвороба може перебігати в легкій формі. Проте, в деяких випадках пов'язане з хворобою зневоднення може становити загрозу для життя.
- Симптоми сальмонельозу: підвищення температури, головний біль, слабкість, нездужання, біль у животі, нудота, блювання, діарея.
Щоб не захворіти на гострі кишкові інфекції
- Завжди мийте руки перед вживанням та приготуванням їжі, після перебування у місцях масового скупчення людей (вулиці, ринки, пляжі, магазини, транспорт, відпочинок на природі), після відвідування туалету;
- не торкайтесь обличчя невимитими руками;
- вживайте воду гарантованої якості;
- купаючись у водоймі, не ковтайте воду при купанні;
- перед вживанням ретельно мийте питною водою овочі та фрукти;
- за перших ознак захворювання одразу звертайтесь до лікаря;
- вчасно розпочате лікування вбереже від ускладнень.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині