Пасічник Володимир Максімов з Чигирина бджільництвом зацікавився в юності, коли спостерігав за роботою батька та діда. Вирішив продовжити родинну справу.
У 2023 році у нього в господарстві було 30 вуликів, та взимку десять бджолиних сімей загинули.
Володимир Якович шлях до своїх вуликів називає "дорогою у задзеркалля". Ще змалечку дивився як дід, а потім і батько, доглядали бджіл, нині цим займається і сам:
"У лісовому господарстві в кожного лісника були бджоли і всі ними займалися. І я, відповідно, маючи досвід від батька і від діда, захотів — бажання в мене було своє".
Розповів: серед бджіл відпочиває:
"Як усе починається: я приїжджаю на пасіку, схрещую ноги і 10-15 хвилин за декілька метрів від лотка, де працюють бджоли — сиджу медитую. Є така рамка, на яку, так би мовити, відразу поставили вощину на медозбір — бджоли зробили стільники і зразу залили медом ", — поділився Володимир Максімов.
Торік у господарстві мав 30 вуликів, та взимку втратив десять бджолиних сімей. Вони загинули, гріючи розплід.
"Коли цвіла акація — бджоли на неї не летіли, бо було десять градусів тепла. Переживав, що мине період і через погоду нічого не вдасться. Але холодно було тільки тиждень, а потім наступні два-три — тепло і, той хто хотів, то накачав акації", — пояснив пасічник.
З одного вулика Володимир Максімов збирає 12 літрів меду. Рамки використовує тонші, аніж були у його батька та діда:
"Мені подобається система, яку використовую, адже рамка набагато легша і нею легко користуватися та зливати мед. Механізм такий: відкрили, опустили та поставили".
Під час відбору стільників треба слідкувати чи немає в них розплоду, додав пасічник:
"Є «запечатаний» мед. А також розплід, "дєтка" — з тої рамки потім будемо формувати".
В хаті пан Володимир, має все необхідне, аби зчистити зайвий віск. Пергу – суміш пилку, використовує для підгодівлі бджіл, а віск перетоплює.
Надсилайте новини про події з життя на Черкащині