Зі співами та танцями: на Черкащині хасиди святкують Шавуот

Зі співами та танцями: на Черкащині хасиди святкують Шавуот

Ексклюзивно

В Умані хасиди святкують Шавуот — день дарування юдеям головної священної книги — Тори. Вони готують святкову їжу, роблять зачіски просто неба та занурюються в мікву — басейн для омивання.

Шавуот — це одне з трьох паломницьких свят, розповів Суспільному голова Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана Натан Бен Нун.

Зі слів духовного лідера хасидів, рабина Даніеля Даяна, представники єврейської громади готуються до останнього з трьох паломницьких свят заздалегідь: нарізали гілля та прикрасили ним синагогу:

"Ми навколо кладемо трави та гілки дерев, бо це нагадує диво, яке сталося на горі Синай. Там була пустеля, без дерев. І раптом скрізь зʼявилися квіти та дерева з приємним запахом. А все через те, що сказав нам Всевишній: я Бог усіх світів і немає іншого Бога та всіх десятьох заповідей".

Хасиди святкують Шавуот
Хасиди прикрасили приміщення зрізаним гіллям. Суспільне Черкаси

Цьогоріч Шавуот почнуть святкувати ввечері 11 червня, а завершать за три дні — в четвер 13.

"Сьогодні ми отримуємо святу Тору так, як це було на горі Синай. Ми не спимо всю ніч, щоб відсвяткувати. І ще одним важливим є те, що ми їмо", — поділився Даніель Даян.

Напередодні Шавуота паломники омиваються в мікві, аби очиститись перед святом, розповіла піар-директорка Міжнародного доброчинного фонду імені Рабі Нахмана з Бреславу Анастасія Баришнікова:

"За давніми легендами, перед кожним походом до місця, де вони проводять молитву потрібно повністю омитися, а потім піти молотися. Але не кожен цього дотримується. Ця вода змішується з дощовою та з-під крана. Вона накопичується, а потім через фільтри спускається. Таким чином вода має певну температуру".

Міква
Місце для омивання перед святом. Суспільне Черкаси

Паломники підстригають волосся просто на вулиці. Адже це є обов’язковим елементом підготовки до свята. А надвечір влаштовують святкову трапезу.

"Коли євреї отримали Тору, вони ще не розуміли що таке поділ на мʼясну і молочну їжу. І вже у священній книзі вони отримали ці правила як правильно їсти. Перша трапеза буде молочною, тобто на окремому посуді виносяться морозиво згущенку, кнедлики. Тобто те, що зроблено з молока, але що захочуть євреї, те і буде виноситися. Потім цей весь посуд прибирають і на окремому посуді виносять мʼясну трапезу", — деталізувала Анастасія Баришнікова.

До свята хасиди підстригають волосся
Паломнику постригли волосся на вулиці. Суспільне Черкаси

Цьогоріч до Умані приїхали на святкування Шавуота три тисячі паломників, зазначив голова Міжнародного благодійного фонду імені Рабі Нахмана з Бреславу Натан Бен Нун:

"Для них не проблема подолати такий шлях, бо всі хочуть сюди приїхати. Святкуємо Шавуот так само як і Рош га-Шана — співами та танцями. Музикальні інструменти не використовують — самі співають та плескають в долоні. Кожен очікує, що Тора йому відкриється по-іншому".

Паломники готуються святкувати Шавуот
Хасиди в прикрашеному гіллям приміщенні. Суспільне Черкаси

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок