"Оберігати свої Черкаси": новобранці добровольчого формування тергромади склали присягу

"Оберігати свої Черкаси": новобранці добровольчого формування тергромади склали присягу

Ексклюзивно

У Черкасах 18 новобранців добровольчого формування тергромади склали присягу на вірність. Вони патрулюватимуть місто і захищатимуть небо від російських повітряних цілей.

Добровольці проходили тренування зі зброєю та вивчали тактичну медицину, розповіла Суспільному командирка першого відділення пʼятого загону добровольчого формування №1 Анастасія на позивний "Сієста".

Новобранці черкаського добровольчого формування тергромади №1 склали присягу перед побратимами на урочистому заході. Доброволець Микола Ляшечко став на оборону міста із перших днів повномасштабного вторгнення:

"Ми укріплювали місто окопами та піском. Пізніше вступили в загін швидкого реагування Червоного Хреста, та евакуйовували людей з Донецької, Луганської областей та тих, які були окуповані".

У Черкасах 18 новобранців ДФТГ склали присягу
Черкаські новобранці добровольчого формування присягнули на вірність. Суспільне Черкаси

Нині Микола Ляшечко розповів, що звикає до нових обов'язків в складі добровольчого формування.

"Нас залучають до патрулювання вулиць. Ми патрулюємо вулиці в нічний час", — зазначив доброволець.

Доброволець Ігор Іщенко служить пліч-о-пліч з кумом. Вони, окрім роботи із цивільними, разом боронять небо над Черкасами:

"Командир призначає нас на дні, коли ми чергуємо. Тоді ми виходимо і слідкуємо за небом. Вирішив долучитися, бо захотілось бути корисним та оберігати своє місто Черкаси, щоб менше тут було вибухів".

Черкаські новобранці ДФТГ
Новобранці. Суспільне Черкаси

За словами командирки загону, загалом присягу склали 18 новобранців:

"Ті, хто відносно нещодавно підписали з нами контракт обов'язково мають скласти присягу добровольця на вірність Україні й українському народу. Добровольці проходили тренування зі зброєю та вивчали тактичну медицину. Вони готувалися, бо автомат треба також вміти тримати, і якщо щось станеться, то могти надати першу допомогу побратиму або самому собі", — деталізувала Анастасія.

Додала, що чоловіки та жінки віком від 18 років можу долучитися до добровольчого формування тергромади:

"Усе базується виключно на бажанні й готовності до захисту свого міста, як мінімум".

У Черкасах відбулася присяга новобранців ДФТГ
Священник освятив черкаських новобранців. Суспільне Черкаси

Головний критерій відбору — спроможність виконувати завдання підрозділу, розповів командир пʼятого загону ДФТГ №1 Владислав Бондаренко. Їхньому найстаршому добровольцю 65 років.

"Виконуємо такі ж завдання, які й у всіх добровольців: охороняємо наше небо і патрулюємо на благо тиші нашого міста", — розповів Владислав Бондаренко.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащини

На початок