"Щоб в цій формі пришвидшили перемогу": у Черкасах шиють військовий однострій для жінок

"Щоб в цій формі пришвидшили перемогу": у Черкасах шиють військовий однострій для жінок

У Черкасах на одній зі швейних компаній шиють форму для українських військовослужбовиць: приталеного крою, з розрізами та виточками. Однострій створили, щоб жінки, які захищають Україну, могли комфортно виконувати бойові завдання.

Під час створення однострою врахували особливості жіночої фігури, розповів Суспільному директор швейної компанії Ярослав Скрипник.

Психологиня військової частини Інна Шкляр розповіла, що вперше отримала форму, пошиту для жінки:

"Нині я радію, тому що проблема з формою була завжди. Коли жінка отримує її, то йде в ательє, щоб її перешити. Бо у минулих формах усе було рівне і стрій був прямим".

Виточки, розрізи з боків, висока талія, а також гумка — всього цього, зі слів військовослужбовиці, немає в стандартній формі.

"Якщо потрібно присісти, або підняти ногу, чи виконати якусь вправу — кітель постійно підіймався і заважав рухатися. Наприклад, військовослужбовиця йде в декрет як і будь-яка інша — в сім місяців. До того терміну, вона носить форму", — поділилася Інна Шкляр.

У Черкасах шиють жіночу військову форму
На черкаській швейній фабриці шиють жіночу військову форму. Суспільне Черкаси/Тетяна Рева

Комплект жіночої військової форми виготовила швейна компанія, яка до повномасштабної війни працювала на Херсонщині, а нині має три підприємства на Черкащині. Розповів її директор Ярослав Скрипник. Замовником такої форми є Міністерство оборони України:

"Ми практично один чи два тижні тому відвантажили близько 21 тисячі комплектів жіночої форми. Цю модель спроєктували розробники Міністерства оборони України. Провели "тестове одягання" і нам поставили технічні умови за яких і виробляли цю форму".

Куртку-кітель та штани розробили відповідно до типів жіночої фігури.

"Жіноча фігура має силуетну форму — талію та стегна, тому ми зробили більш приталений силует, щоб було зручно під час виконання службових завдань", — пояснила конструкторка одягу Наталія Семененко

Зі слів пані Наталії, деякі деталі одягу військовослужбовиці побачать вперше:

"Зокрема складочки для зручного руху та пояс тунельного типу. Також зроблена куліса по талії для силуетної форми й закладені гумочки для регулювання ширини та об’єму".

У Черкасах швейна компанія шиє жіночий однострій
Працівниця за швейною машинкою. Суспільне Черкаси/Тетяна Рева

Швачка Ірина Аншокова сподівається, що в цій формі жінки почуватимуться впевненіше та не відволікатимуться на незручності, як було дотепер:

"Хотілося б, щоб в цій формі наші військовослужбовиці пришвидшили перемогу".

Директор швейної компанії Ярослав Скрипник зазначив, що йому як виробникові, важливо чути відгуки від клієнток:

"Під час особистого спілкування від жодної дівчини-військовослужбовця я не чув, що форма не подобається".

Військова психологиня Інна Шкляр приміряла однострій та поділилася враженнями:

"Форма окреслила мою талію та не висить позаду "крильми". Я можу підняти руки та опустити руки. Вона зручна, одягати можна як під військові кросівки, так і під берці".

Додала, що радіє, що за 15 років служби дочекалася-таки форми для жінки:

"Уперше вдягнула жіночу форму і можу сказати своє враження – я дійсно дуже вражена. У ній дійсно дуже комфортно та вільно, не треба йти її вшивати. Це та форма, якщо ти її отримав на складі, то чіпляєш шеврони і носиш".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащини

На початок