Відмовили в отриманні субсидії та нарахували борг: на Черкащині у пенсіонера забрали соцвиплати

Відмовили в отриманні субсидії та нарахували борг: на Черкащині у пенсіонера забрали соцвиплати

Ексклюзивно

Житель села Нова Дмитрівка, що на Черкащині, Володимир Галичий — пенсіонер. Уперше за 30 років йому відмовили в отриманні субсидії. Через це з пенсією у розмірі три з половиною тисячі гривень та без фінансової допомоги за цей опалювальний період отримав борг, через який йому можуть перекрити постачання газу.

У тому, що пан Володимир наразі не отримує субсидію порушення законодавства немає, про це розповіла Суспільному начальниця відділу контролю за правильністю призначення житлових субсидій та пільг Головного управління пенсійного фонду України в області Вікторія Думанецька.

Аби економити, підтримував в будинку температуру не вище пʼяти градусів, розповів пенсіонер, інвалід другої групи Володимир Галичий. Протягом 30 років він користувався субсидією, та цього опалювального сезону в її отриманні йому відмовили:

"Я прожив 76 років і субсидію мав, а цього року така катавасія. Це просто знущання. Я ж багато допомагав: працював і заступником голови колгоспу, і будував. За що ж таке відношення?"

Субсидії пана Володимира позбавили через неправильно оформлену в місцевій сільській раді декларацію про площу будинку.

"Мені дали відповідь, що вчора було засідання комісії, де вирішили, що у вас збільшена площа. Через це вам відмовлено у субсидії. Вони самі заповняли, без мого підпису пустили в електронному вигляді. І тут вони включили, що загальна площа житлового приміщення 289,9 кв. метрів. Але загальна 180, а записали як опалювальну", — зазначив Володимир Галичий.

Пенсіонер Володимир Галичий з Черкащини
Пенсіонер Володимир Галичий. Суспільне Черкаси

У зв’язку з відсутністю субсидії пенсіонеру нарахували борг:

"До сплати нарахували 4391 гривню, а пенсії — три з половиною тисячі. По тисячі гривень плачу, щоб не обрізали, бо до сплати — заборгованість".

Заступниці сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Тетяни Гончаренко на робочому місці журналісти Суспільного не застали. Телефоном пояснила: діяли в межах чинного законодавства.

"Володимиру Антоновичу у 2021 році була призначена субсидія. Комісія, яка створена в управлінні праці, розглянула конкретно на кого, може, потрібно звернути увагу і чи людина заслуговує на призначення субсидії. Ми збирали пакет документів і передавали на управління праці, а тепер лише вносимо інформацію до бази Пенсійного фонду", — повідомила заступниця.

Тетяна Гончаренко додала, що не тільки їхній працівник складав акт та вносив площу:

"Працівник записує те, що бачить у технічному паспорті, але, окрім цього, він зобов’язаний відсканувати і подати сторінку із технічного паспорта".

У тому, що пан Володимир наразі не отримує субсидію порушення законодавства немає, пояснила начальниця відділу контролю за правильністю призначення житлових субсидій та пільг головного управління Пенсійного фонду України в області Вікторія Думанецька:

"Відповідно до постанови 848 пункту 14 підпункту один зазначено, що житлові субсидії не призначають якщо загальна площа індивідуального будинку перевищує 230 квадратних метрів. Цей документ діє з 1995 року і по цьому пункту змін не було".

Пенсійний фонд Черкаси
Вікторія Думанецька пояснила, що порушення законодавства немає. Суспільне Черкаси

Чому, протягом усіх цих років чоловіку нараховували субсидію жінка не розуміє.

"Ми перейняли повноваження з 1 грудня 2022 року. Тож коли ми перепризначаємо ці субсидії, то заново маємо перевірити справу. Можу порекомендувати цьому чоловіку звернутися до офіційних органів і взяти витяг з державного реєстру нерухомості, де було б зазначено, яка дійсно в нього площа будинку. Тоді перевіримо ми", — додала Вікторія Думанецька.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок