"Щоб риба нерестилася": на Черкащині проводять рейди на браконьєрів

"Щоб риба нерестилася": на Черкащині проводять рейди на браконьєрів

На Черкащині за два тижні поліцейські вилучили вісім кілометрів браконьєрських сіток на території Сулинського заказника. З початку квітня в області стартувала нерестова заборона, тому й під час рейдів шукають порушення.

Вилучили дві тонни неживої риби, розповів Суспільному начальник екологічної інспекції центрального округу Сергій Поліщук.

З його слів, патрульні коли знаходять сітки, головне завдання — звільнити рибу:

"Сулинський заказник — це найбільше нерестовище центральної України. Дуже важливо, коли проходить період нересту, вжити всіх необхідних заходів і зробити так, щоб риба нерестилася".

На Черкащині шукали браконьєрів на Сулинському заказнику
Сулинський заказник. Суспільне Черкаси

На його території мешкає риба, характерна для Кременчуцького водосховища, додав громадський інспектор з охорони навколишнього довкілля України Іван Ткаченко. Саме там діють угрупування браконьєрів.

"Ми намагаємося по максимуму спіймати порушників, тому виїжджаємо і вночі, і увечері. Цей регіон є досить важким для відпрацювання, бо так склалося історично, що місцеві живуть з рибного промислу", — розповів інспектор.

"Щоб риба нерестилася": на Черкащині проводять рейди на браконьєрів
"Кіт" або "кошка" — це знаряддя з гачками, яке використовують, щоб дістати браконьєрські сітки. Суспільне Черкаси

Та сітки є небезпекою не лише для риби. Під час одного з рейдів дістатися до іншого берега намагався самець козулі. Сергій Поліщук пояснив: якщо тварина втрапить до сітки, то загине, бо не зможе з неї виплутатися.

Зі слів Сергія Поліщука, за два тижні спільної роботи із поліцією Полтавщини та Черкащини із Сулинського заказника вилучили майже вісім кілометрів браконьєрських сіток:

"Майже дві тонни вилученої риби. Вся вона була неживою. Її здали в дохід державі. Шкоду навколишньому середовищу заподіяли на близько 16 мільйонів гривень. Порушнику доведеться сплатити за одного судака близько 26 тисяч гривень, а за ляща — майже вісім із половиною. Якщо взяти інші водойми, то там штрафи менші, бо в об’єкті природно-заповідного фонду набагато вищі штрафи".

На Черкащині нерестова заборона: шукають рибальські сітки
Риба в рибальській сітці. Суспільне Черкаси

Однак штрафи любителів порибалити не лякають, зазначив командир взводу роти з обслуговування водних об’єктів, старший лейтенант поліції Олексій Онученко:

"Поблизу Сулинського заповідника ми зупинили автомобіль з двома людьми, які перевозили незаконно здобуту рибу. Тепер екологічна інспекція складатиме відповідні матеріали. Чоловіки розповіли, що нібито приїхали до берега, щоб набрати пісок для кота, а знайшли рибу".

Тепер, зазначив Олексій Онученко, на них чекає адміністративна відповідальність, адже знарядь лову поліцейські не знайшли. Спілкуватися із журналістами затримані відмовилися.

На Черкащині затримали двох чоловіків, які перевозили незаконно здобуту рибу
Незаконно здобута риба. Суспільне Черкаси

Що відомо про нерестову заборону на Черкащині

  • На Черкащині 2024 році весняно-літня нерестова заборона стартувала з 1 квітня. Триватиме вона до 20 травня.
  • У річках області та їх кореневих водах ловити рибу заборонено з 1 квітня по 20 травня. Щодо Кременчуцького водосховища – терміни змістили і продовжили. Там нерестова заборона триватиме із 8 квітня по 16 червня.
  • На період заборони, згідно з оновленими правилами любительського і спортивного рибальства, дозволено вилов одній людині за добу три кілограми риби з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега. Це стосується ділянок, на яких дозволено здійснення любительського рибальства на період весняно-літньої заборони.
  • На нерестовищах, рибу заборонено ловити взагалі, зокрема, й із берега.
  • Порушення цих правил тягне за собою адміністративну або навіть кримінальну відповідальність, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, за один екземпляр незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5 117 гривень, сазана (коропа) – 3 706 гривень, судака – 3 587 гривень, щуки – 3 468 гривень, окуня – 3 162 гривні, ляща – 1 649 гривень, лина – 1 598 гривень, карася сріблястого – 1 581 гривня, плітки, краснопірки та плоскирки – по 1 564 гривні тощо.
  • Також до 30 червня (включно) триватиме також заборона на вилов раків.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок