Збитків на майже пів мільйона гривень: на Черкащині зафіксували незаконний вилов риби

Збитків на майже пів мільйона гривень: на Черкащині зафіксували незаконний вилов риби

Незаконний вилов риби у заказнику
Незаконний вилов риби на Черкащині. Патрульна поліція Черкаської області

На Черкащині за вихідні, 13-14 квітня, зафіксували два випадки незаконного вилову риби — у межах Канівського водосховища та Сулинського заказника.

Загальна сума завданих державі збитків склала майже 500 тисяч гривень, розповів Суспільному речник патрульної поліції в області Олексій Драгун.

За словами речника, перший випадок стався у Каневі:

"Інспектори патрулювали прибережну зону Дніпра в межах водосховища. У воді вони побачили гумовий човен, у якому було двоє людей. Згодом човен причалив до берега. З нього у припарковане на березі авто почали переносити мішки зі свіжовиловленою рибою. Це була риба таких видів як плітка, чехонь, плоскирка, карась, окунь та судак".

На Черкащині зафіксували незаконний вилов риби
На Черкащині виявили незаконний вилов риби. Патрульна поліція Черкаської області

На місці працювала слідчо-оперативна група. Незаконний улов, заборонені знаряддя лову та гумовий човен вилучили. Сума завданих державі збитків склала майже 282 тисячі гривень. Інший випадок стався у селі Кліщенці, у прибережній зоні Сулинського заказника:

"Патрульні помітили чоловіка, який виносив з води мішки та заборонені знаряддя лову. У нього виявили свіжовиловлену рибу — лящів, пліток, карасів та сазанів"

Сума завданих державі збитків становить майже 208 тисяч гривень.

Що відомо про нерестову заборону на Черкащині

  • На Черкащині 2024 році весняно-літня нерестова заборона стартувала з 1 квітня. Триватиме вона до 20 травня.
  • У річках області та їх кореневих водах ловити рибу заборонено з 1 квітня по 20 травня. Щодо Кременчуцького водосховища – терміни змістили і продовжили. Там нерестова заборона триватиме із 8 квітня по 16 червня.
  • На період заборони, згідно з оновленими правилами любительського і спортивного рибальства, дозволено вилов одній людині за добу три кілограми риби з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега. Це стосується ділянок, на яких дозволено здійснення любительського рибальства на період весняно-літньої заборони.
  • На нерестовищах, рибу заборонено ловити взагалі, зокрема, й із берега.
  • Порушення цих правил тягне за собою адміністративну або навіть кримінальну відповідальність, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Так, за один екземпляр незаконно впійманого сома порушнику доведеться сплатити 5 117 гривень, сазана (коропа) – 3 706 гривень, судака – 3 587 гривень, щуки – 3 468 гривень, окуня – 3 162 гривні, ляща – 1 649 гривень, лина – 1 598 гривень, карася сріблястого – 1 581 гривня, плітки, краснопірки та плоскирки – по 1 564 гривні тощо.
  • Також до 30 червня (включно) триватиме також заборона на вилов раків.

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок