Черкаські депутати спрямували гроші військовим, допомогу при народженні дитини — скасували

Черкаські депутати спрямували гроші військовим, допомогу при народженні дитини — скасували

У Черкасах на сесії міськради депутати спрямували гроші на потреби армії. Також не підтримали рішення продовжити фінансову допомогу при народженні дитини.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного Анна Іщенко з місця події.

Гроші на потреби армії спрямували, перерозподіливши залишки коштів з 2023 року, пояснила у коментарі Суспільному директорка департаменту фінансової політики Тетяна Харенко.

Йдеться про спрямування пʼяти мільйонів гривень на допомогу пораненим, понад шість мільйонів гривень на виплати добровольчим формуванням (йдеться про одноразову виплату сумою 30 тисяч гривень), а також один мільйон на ветеранські організації та ще вісім мільйонів гривень на кризовий шелтер з протидії з насилля.

"Це розподіл залишків із минулого року. У попередніх змінах до бюджету ми говорили про кредиторську заборгованість. Гроші були направлені минулого року, але казначейство не провело і частина їх повернулася", — пояснила пані Тетяна.

Окрім того, йдеться про гроші, що сплатили платники податків в кінці року. Загалом йдеться про понад 80 мільйонів гривень:

"Зазвичай в останні дні року, коли вже закінчується фінансування, але платники податків усе одно платять. Цей ресурс лишається і розподіляється вже наступного року після звітності та прийняття звіту про бюджет за рік. Цього року державний бюджет поставив обмеження. Ці кошти можна спрямовувати не на все, а лише на певні напрямки. Зважаючи на це, сьогодні і перерозподіляли кошти. Загалом це понад 80 мільйонів гривень".

Відтак частина грошей пішла на ЗСУ, частина — на соціальний захист. Серед перерозподілених коштів 20 мільйонів з виплат на народження дитини. Ці кошти були заплановані в бюджеті як виплати на допомогу породіллям від міста при народженні дітей, розповіла Тетяна Харенко.

Відтак їх теж розподілили на потреби військових. Виплати на новонароджених у Черкасах отримуватимуть ще протягом близько двох — двох з половиною місяців, пояснила заступниця міського голови Марина Гаркава:

"Приблизно два — два з половиною місяці родини ще отримуватимуть виплати. Я не можу сказати точно, тому що народжуваність має сплески, але коштів приблизно залишилось, можна говорити, на два місяці. Після цього програма перестане діяти. І ми дуже сподіваємося, що за цей час держава Україна прийме все-таки рішення, щоб підтримувати молоді сім'ї і тих людей, які народжують в такі часи нове покоління".

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

На початок