У Черкасах виконком затвердив порядок надання 25 тисяч гривень допомоги та "пакунку малюка" сім’ям, у яких діти народилися у 2023 році. Про це повідомили у пресслужбі міськради.
Зокрема, містянам пояснили, чи можна одночасно отримати і гроші, і "пакунок малюка".
У Черкасах сім’ям при народженні дитини видаватимуть по 25 тисяч гривень. Відповідне рішення затвердили на сесії міськради.
Виконавчий комітет своєю чергою затвердив порядок надання такої допомоги.
"Допомогу в розмірі 25 000 гривень надають одному з батьків дитини, опікуну, усиновлювачу, який постійно живе з дитиною та місце проживання якого зареєстроване у Черкасах не пізніше, ніж за рік (12 календарних місяців) до народження дитини", – йдеться у повідомленні.
Для переселенців цей термін – не менше дев'яти місяців.
Заяву на ім'я Черкаського міського голови та документи для призначення цієї допомоги необхідно подати не пізніше ніж через шість місяців з дня народження дитини. Їх подають до департаменту соцполітики.
У разі народження двох і більше дітей одночасно гроші виплачують на кожну дитину.
"Черкасцям, які отримали «пакунок малюка», передбачений міською програмою підтримки сімей, грошову допомогу виплачують у розмірі 22 200 гривень", – додали у міськраді.
Але окрім випадків, коли батьки дитини належать до соціально захищених категорій:
- одинокі матері;
- малозабезпечені сім’ї, які перебувають на обліку в департаменті соціальної політики як багатодітні сім’ї;
- переселенці та/або евакуйовані люди, які перебувають на обліку в департаменті;
- люди з інвалідністю.
Водночас передбачене і право сімей отримувати одноразову матеріальну допомогу "пакунок малюка".
За умови постійного проживання одного з батьків з дитиною в Черкасах її зможуть отримувати такі сім’ї:
- одинокі матері;
- малозабезпечені сім’ї, які перебувають на обліку в департаменті соцполітики як отримувачі відповідного виду державної соціальної допомоги;
- багатодітні сім’ї, які перебувають на обліку;
- переселенці та/або евакуйовані люди, які перебувають на обліку в департаменті;
- люди з інвалідністю;
- сім’ї захисників України.
Отримати "пакунок малюка" один з батьків дитини може впродовж дев'яти місяців після народження дитини, звернувшись до департаменту соціальної політики із заявою та відповідним переліком документів.
Попередній запис і детальніше роз’яснення – за телефонами громадської приймальні департаменту:
(095) 200-16-45; (067) 509-50-26; (093) 296-54-58.
Що відомо
- Пакунки малюка» українським породіллям розпочали видавати у вересні 2018-го. У 2020 році Антимонопольний комітет скасував закупівлі через проблеми із тендером. 29 липня Кабмін ухвалив рішення про монетизацію бейбі-боксів. Згідно із цією постановою, єдиним банком, де можна оформити картку, визначено Приватбанк.
- Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму "пакунок малюка" у такому вигляді, якому він є. За даними ЮНІСЕФ, більшість батьків підтримує саме натуральну допомогу, у вигляді пакунків. Там наголошують, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу.
- 17 вересня 2020 року Рада прийняла за основу законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
- У жовтні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" замість грошової допомоги у розмірі 5 тисяч гривень.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України