"Перекрили трасу, щоб влада почула" — жителі Бузівської ОТГ на Черкащині

"Перекрили трасу, щоб влада почула" — жителі Бузівської ОТГ на Черкащині

"Перекрили трасу, щоб влада почула" — жителі Бузівської ОТГ на Черкащині
.

Жителі Бузівської громади 14 липня обмежували рух транспорту на міжнародній автотрасі Е-95 Санкт-Петербург — Одеса поблизу Жашкова, тому що не погоджуються із перенесенням центру громади, села Бузівка, до сусідньої Соколівки. Акція розпочалася о 10-й годині і завершилася о 18-30.

Зі слів голови ОТГ Олександра Фуркала, зміни про перенесення центру громади до перспективного плану області Кабмін вніс 12 червня. Хоча під час засідання уряду за це рішення не проголосували.

Голова Бузівської громади Олександр Фуркало у коментарі Суспільному зазначив, що така підробка відбулася на рівні уряду і, виходить, що Кабмін 12 червня проголосував, що Бузівська громада буде. Коли ж опублікували, виявилося, що в рішенні вказано зовсім інше. Вже надіслали зверненя до ДБР. Подали позов до суду, тобто, зі слів голови всі законні методи використали. Тепер люди взяли ініціативу у свої руки і висловили протест, щоб влада почула. Зі слів Олександра Фуркала люди вимагають офіційних пояснень від очільника області Романа Боднара. 14 липня він перебував у робочій поїздці на Жашківщині. Тож жителі Бузівської громади чекали на голову обласної адміністрації.

Ініціатор акції, бузівчанин Данило Олійник зазначив, що учасники перекриття хочуть одного: щоб їх почули і пояснили, як так сталося, що одне із найбільших сіл в Жашківському районі ігнорується владою.

До людей Роман Боднар приїхав о 17-й. У коментарі Суспільному пояснив: центром громади обрали Соколівку, бо вона має вищі фінансові показники й більш розвинену інфраструктуру. Це рішення ухвалили відповідно до Методології Кабміну:

"Черкаська обласна адміністрація подавала свій документ, перспективний план, із центром в Соколівці. Якимось чином в Міністерстві якась відбулася підміна. Зараз там розбираються. І затверджуєтья проєкт перспективного плану, вже який подало Міністерство розвитку громад і територій, де центр є Бузівка. Але це суперечить нашому документу. Ми пишемо повторно лист, що ми подавали "Соколівка". Це було наше рішення. І зараз це подають так, що ніби був проект "Бузівка", а хтось там вплинув і стала центром Соколівка. Це не відповідає дійсності. І пан Фуркало просто маніпулює і вводить людей в оману", – зазначив посадовець.

Зі слів голови Бузівської ОТГ Олександра Фуркала, участь в акції взяло 350 осіб. Речник Головного Управління нацполіції області Дмитро Грищенко розповів, що дорогу перекривали 170 людей.

Що відомо

  • Зміни в адмінустрої Черкащини передбачені новим перспективним планом області. Його Уряд затвердив 6 травня, 12 червня визначив центри громад. Згідно з документом, в області буде 67 ОТГ. За попереднім планом мала бути 81. Це означає, що частину ОТГ об’єднають між собою або укрупнять іншими населеними пунктами.

Читайте також

На початок