Дубіївку хочуть приєднати до Білозірської ОТГ

Дубіївку хочуть приєднати до Білозірської ОТГ

Дубіївку хочуть приєднати до Білозірської ОТГ

Примусове об’єднання замість добровільного. Так голова села Дубіївка, Черкаського району, називає пропозицію обласної адміністрації згідно з перспективним планом, приєднати населений пункт до Білозірської громади. Зі слів чоловіка, роблять це проти волі людей, вони хочуть працювати у складі іншої – Руськополянської.

Сільський голова Дубіївки Олександр Кривошея зачитує результати громадських слухань 15 грудня. Більшість селян проголосували за приєднання до Руськополянської громади, – каже чоловік. Пояснює такий вибір людей: "Ми будуємо дорогу сполучення з Руською поляною. Постелили більшу половину асфальту. Дуже багато працює людей у колгоспі. Йде велика допомога. Сплачується податок нам у сільську раду із Руської поляни".

Відповідний протокол є у секретарки Дубіївської сільської ради Валентини Клименко. Каже, у березні цього року опитали 2000 селян: “Підтримують пропозицію сільського голови щодо приєднання до Руської поляни 1383 жителі села із 1508 опитаних. Не підтримують пропозицію 125 жителів села”.

На думку жительки Дубіївки Ольги Сидоренко, люди хочуть до Руськополянської громади через близькість села та наявність там робочих місць: "Там колгосп є. Ми звідти пай получаєм ".

Надія Трохименко, жителька села Дубіївка: "Люди не знають, де нам буде лучше. Нада розказати людям, щоб люди знали для чого це робиться".

Людмила Сидоренко, жителька села Дубіївка: "Я проголосувала за самостійність. Є така думка, що деякі громади, які приєдналися, і у них починається потихеньку занепад. І я думаю, що якщо наша Дубіївка приєднається, то стане хутір Дубіївка".

Чи готова Руськополянська громада приєднати до себе Дубівку телефоном розповів голова ОТГ Олег Гриценко: "Ми підтримаємо їхнє рішення, але це їхнє має бути рішення. Якщо вони мають бажання і їх підтримує область, то ми просто згідно Закону не можемо відмовити в приєднанні, бо ми станемо громадою, яка втрачає прямі міжбюджетні відносини ".

Думку людей при розробленні перспективного плану обласна адміністрації не враховує, – додає Олександр Кривошея. Каже, про те, що село, яке він очолює, відійде до Білозірської громади, дізнався з інтернету: "Зараз, на даний момент, не добровільне об’єднання громад, а в нас виходить, що добровільно-примусове. Вибору в людей немає. Нас не почули, не слухали. Хоча направлялися до губернатора результати документів, рішення сесії, нас абсолютно не взяли до уваги".

Директор департаменту регіонального розвитку області Роман Карманнік пояснює, Дубіївку до Білозірської ОТГ примусово не приєднуватимуть. Поки триває добровільне об’єднання громад і зміни до перспективного плану не ухвалили, селяни мають час самостійно визначити до якої з громад хочуть. Поки вони цього не зробили, – додає чоловік й показує дві папки з документами. В обох – голосування людей за приєднання до тієї чи тієї громади.

Роман Карманнік, директор Департаменту регіонального розвитку області: До нас жодного разу за ці всі роки на висновок документи не подавалися. Казати про те, що думка людей не врахована – це дуже передчасно. Тому, що навіть процедура ще не пройдена для того, щоб ці документи подали. Для того, щоб зрозуміти і не вибирати між двома папками, потрібно просто прийти відповідну процедуру. Але цього не відбувається. Кожен раз якісь приїзди, наради, обговорення в селі, громадські слухання, але потрібно рухатися далі".

Зі слів голови села Дубіївка Олександра Кривошеї, люди свій вибір зробили. Якщо в обласній адміністрації їх не почують, звертатимуться до Кабміну та Президента України. Нагадаємо, нині на Черкащині доопрацьовують перспективний план області. Цей документ визначить у складі яких об’єднаних територіальних громад перебуватимуть міста й села регіону після завершення добровільного об’єднання. Воно, зі слів, директора департаменту регіонального розвитку області Романа Карманніка, триватиме до лютого 2020. Потім таке рішення ухвалюватиме Кабінет міністрів. Не згодні об’єднуватися згідно з новим перспективним планом Черкащини і жителі села Крупське на Золотоніщині. Згідно проекту перспективного плану, який нині доопрацьовує обласна адміністрація, населений пункт має увійти до Вознесенської громади, люди ж, зі слів голови Крупського Івана Соколенка, хочуть до Золотоніської. Чому – з’ясовують наші кореспонденти.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди