Дві тисячі 300 гектарів насаджень підтопило у Золотоніському лісгоспі. Він єдиний в області, який зазнав наслідків водопілля, розповів Суспільному головний лісничий Ігор Міщенко.
Серед тамтешніх лісництв найбільше води у Вільхівському.
За словами Ігоря Міщенка, дерева підтопило ще 12 квітня. Якщо вода найближчим часом не зійде, вони можуть загинути:
"Перезволоження понад 20-30 діб може вплинути на їхній радіальний приріст. Тоді дерева не будуть так рости в діаметрі і вгору. Взагалі ці лісові культури можуть загинути".
Особливо небезпечне підтоплення для молодих дерев віком до десяти років. У Золотоніському лісгоспі таких 51 гектар. Частина нині повністю у воді, прокоментувала інженерка з лісових насаджень Олена Лістрова:
"Буде відбуватися процес замулення. У сосни звичайної ще не сформована достатня коренева система і вона не звикла рости в таких умовах. Зазвичай вона звикла зростати у бідних піщаних умовах".
Якщо дерева загинуть, на їх місце потрібно буде висадити нові, а це, за словами головного лісничого, додаткове навантаження на підприємство:
"Потрібно буде заново підготувати ґрунт, висадити лісові культури і доглядати за ними, адже до десяти років — це немалі витрати, щоб виростити ліс. Це витрати для підприємства, для екології в глобальному сенсі я особисто не бачу, бо це ще не зімкнуті насадження, не повністю повноцінний ліс".
З початком водопілля працівники лісгоспу проводять огляд лише тих масивів, куди можна підійти. Решту планових робіт через підтоплення виконувати не мають змоги, зазначив, Ігор Міщенко:
"Є в нас доглядові рубання, є прочищення, проріджування, є прохідні рубки. По-перше, ми не можемо зробити господарський догляд, по-друге, не можемо деревину вивезти, вилучити з насадження. Не можемо реалізувати, тим самим забезпечивши нашу господарську діяльність".
Зі слів Ігоря Міщенка, наразі у Золотоніському лісгоспі підтопленими лишаються Ліплявське, Прохорівське і Вільхівське лісництва.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України