Можуть загинути дерева: на Черкащині затопило понад дві тисячі гектарів лісу

Можуть загинути дерева: на Черкащині затопило понад дві тисячі гектарів лісу

Можуть загинути дерева: на Черкащині затопило понад дві тисячі гектарів лісу
Фото Центрального лісового офісу

На Золотоніщині затопило 2,3 тисячі гектарів лісів. Як повідомила Суспільному фахівчиня зі зв’язків з громадськістю та пресою Центрального лісового офісу Тетяна Будько, це може спричинити загибель дерев.

Унаслідок весняного водопілля 2,3 тисячі гектарів лісів філії "Золотоніське лісове господарство" опинились у воді, розповіла Тетяна Будько:

"Постраждали соснові насадження Деньгівського, Ліплявського, Прохорівського і Вільхівського лісництв. У тому числі вода стоїть у молодих насадженнях сосни звичайної до 10 років — там затопило 51 гектар".

Загалом затоплення є у лісах, які знаходяться у пониззі річки Дніпро, пояснила речниця:

"На щастя, у лісах філій "Черкаське лісове господарство" і "Корсунь-Шевченківське лісове господарство" проблем не спостерігаємо. Вода піднялася сильно, але до насаджень держлісфонду не дійшла. Підтоплені тільки прибережні захисні лісосмуги".

Яка шкода лісу від води

  • Фахівці стверджують, якщо такий рівень води буде стояти понад 20 днів, то лісові культури почнуть гинути, особливо молоді насадження, яким до 10 років.
  • Сосна звичайна не потребує багато води і така кількість для неї згубна.
  • Небезпека також загрожує і тим лісовим культурам, які не стоять у воді, але ростуть поблизу місць локалізації підтоплення. Від високого рівня ґрунтових вод і перезволоження ґрунту корінь дерев може почати гнити.

Наразі лісівники не мають доступу до підтоплених лісових насаджень і лісосік, зауважила Тетяна Будько.

Що відомо

  • Спостерігається сезонне підняття рівня води у межах річок Віть, Дніпро, Десна, Сейм, Сож, Прип’ять, Горинь та Західний Буг на територіях Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Рівненської, Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей.
  • Станом на ранок 16 квітня кількість підтоплених господарств в Україні становила понад 900. Про це повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.
  • Станом на ранок 15 квітня ДСНС повідомляла про підтоплення близько 500 дворогосподарств.
  • На 30 сантиметрів упала вода у селі Хрещатик Мошнівської громади. Пересуватися місцеві досі можуть лише на човнах, бо рівень води місцями сягає двох метрів, розповів голова громади Богдан Шкарбута. Через весняне водопілля тиждень тому вода з Дніпра почала виходити з берегів, 20 будинків та господарств були підтоплені.
  • Орієнтовно до кінця квітня вода ще прибуватиме, розповів Суспільному начальник Черкаського гідрометеоцентру Віталій Постригань. За попередніми оцінками, пікові значення водопілля очікують 18-28 квітня.
  • На Черкащині унаслідок водопілля станом на 20 квітня підтоплені 153 двори та 40 житлових та дачних будинків. З підтоплених населених пунктів евакуювали 21 жителя, Суспільному розповів керівник ОВА Ігор Табурець. Також, за попередніми даними, затопило 477 гектарів полів.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок